Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2015, 09:28

autor: Luc

Instalator Wiedźmina 3 będzie mniejszy niż pierwotnie zakładano

Pliki instalacyjne Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsolach miały początkowo zajmować około 50 GB, czyli o 10 GB więcej niż na PC. Informację tę niedawno skorygowano na kartach gry w PS Store oraz sklepie Xboksa One.

Do ponownego spotkania z Geraltem można już odliczać dni. - Instalator Wiedźmina 3 będzie mniejszy niż pierwotnie zakładano - wiadomość - 2015-04-17
Do ponownego spotkania z Geraltem można już odliczać dni.

Do jednej z najbardziej wyczekiwanych premier 2015 roku coraz bliżej. Prace nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon wczoraj oficjalnie dobiegły końca, a to oznacza, że tytuł pojawi się na rynku zgodnie z planem, czyli 19 maja. Produkcja zapowiada się bardzo dobrze, o czym możecie przeczytać w naszych wrażeniach z zamkniętego pokazu, ale wielu graczy mocno zmartwiła informacja, jakoby gra na konsolach wymagała nawet 50 GB wolnego miejsca. Informacje miały związek z danymi opublikowanymi na sklepowych stronach poszczególnych systemów. Wersja na PC wciąż zgodnie z planem ma zajmować 40 GB, jednak ostatnia aktualizacja na karcie gry w PS Store oraz sklepie Xbox One najwyraźniej skorygowała podawane wcześniej dane. W przypadku konsoli PlayStation 4, pobranie Wiedźmina 3: Dziki Gon to kwestia ściągnięcia 35 GB, zaś na konsoli Microsoftu jest to 25 GB (po rozpakowaniu gra zajmuje jednak nieco ponad 30 GB).

Co ciekawe, powyższe informacje dotyczące sprzętu od Sony znalazły się tylko w amerykańskiej wersji sklepu. Europejskie PS Store obecnie wciąż wyświetla 50 GB – może mieć to związek z późniejszą aktualizacją w systemie lub faktem, że gra będzie posiadała w pakiecie większą ilość wersji językowych, które jak wiadomo potrafią zająć sporo miejsca. Z czego wynikają różnice w wielkościach instalacji? Tego oficjalnie CD Projekt RED nie podaje. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gra ma wyglądać na wszystkich platformach równie dobrze, choć będą istniały minimalne różnice w oglądanym obrazie.