Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2015, 16:01

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon ozłocony. Geralt przybędzie już za miesiąc!

Studio CD Projekt RED ujawniło, że Wiedźmin 3: Dziki Gon został ozłocony, co oznacza, że prace nad grą dobiegły końca i ukaże się ona na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC 19 maja.

Studio CD Projekt RED ujawniło, że premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów bieżącego roku, odbędzie się zgodnie z planem, czyli 19 maja. Produkcja uzyskała bowiem złoty status, co oznacza, że prace nad nią dobiegły końca. Adam Badowski, szef dewelopera, stwierdził, że:

„Ostatnie trzy lata to okres naprawdę ciężkiej pracy. Spędziliśmy dziesiątki tysięcy godzin, aby zaprojektować, stworzyć i oddać Wam przygodę, która - kolokwialnie rzecz ujmując – zarządzi. Wiedźmin „w złocie” to nasze małe święto, koniec pewnego etapu dla załogi, ale jednocześnie początek Waszej przygody - od zapomnianych jaskini w Skellige, przez mroczne lasy Ziem Niczyich, do pełnego korupcji i przepychu Novigradu, ten świat naprawdę żyje i już niebawem dostaniecie go na własność”.

Fani serii mogą więc w końcu odetchnąć z ulgą, gdyż premiera nie ulegnie już kolejnej obsuwie i projekt za mniej więcej miesiąc wyląduje w czytnikach konsol PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ozłocony. Geralt przybędzie już za miesiąc! - ilustracja #1
Wiedźmin 3: Dziki Gon w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: CD Projekt RED
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 19 maja 2015 roku

W związku z zakończeniem prac nad „podstawką”, studio CD Projekt RED będzie się teraz mogło w pełni skupić na zapowiedzianych niedawno rozszerzeniach - Serce z Kamienia oraz Krew i Wino. Pierwsze z wymienionych ma ujrzeć światło dzienne w październiku bieżącego roku, natomiast drugie zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jednocześnie przypominam, że oprócz tych dwóch, płatnych dodatków, wszystkie osoby, które skuszą się na „trójkę” otrzymają szesnaście mniejszych DLC.