Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2015, 18:54

autor: Pirlond

Wiedźmin 3: Dziki Gon z dwoma bardzo dużymi rozszerzeniami

Choć Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się dopiero w przyszłym miesiącu, deweloperzy ze studia CD Projekt RED już teraz postanowili ujawnić szczegóły dotyczące wspierania gry w przyszłości. Twórcy zapowiedzieli dwa duże dodatki do produkcji. Nie, nie będą to niewielkie DLC, ale rozszerzenia oferujące w sumie kilkadziesiąt godzin zabawy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się dwóch obszernych rozszerzeń. - Wiedźmin 3: Dziki Gon z dwoma bardzo dużymi rozszerzeniami - wiadomość - 2015-04-08
Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się dwóch obszernych rozszerzeń.

Dwie pierwsze odsłony Wiedźmina wspierane były po premierze, ale nie dużymi fabularnymi dodatkami. W przypadku Dzikiego Gonu będzie zupełnie inaczej. Przedstawiciele CD Projekt RED poinformowali, że gra doczeka się dwóch obszernych rozszerzeń – Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. W pierwszym z dodatków, oferującym ponoć kilkanaście godzin zabawy, Geralt uda się do Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu, gdzie spotka między innymi tajemniczego Pana Lusterko. Akcja drugiego osadzona zostanie w Touissant. To region szczególny, bo jeden z nielicznych w wiedźmińskim świecie, który nie został doknięty wojną. Szybko okaże się jednak, że pod płaszczykiem harmonii i pokoju ukryty jest jakiś „krwawy sekret”. Rozszerzenie wystarczyć ma na aż ponad 20 godzin rozgrywki.

Mimo iż prace nad Dzikim Gonem dobiegają końca, zespół nie zamierza zwalniać tempa - w przyszłości mamy zamiar dać graczom dwa olbrzymie dodatki z masą nowych przygód. Pamiętamy czasy, kiedy rozszerzenia do gier dostarczały graczom całą masę naprawdę fajnych rzeczy. Dziś często dostajemy nowy kostium dla postaci lub nową broń, i to niekoniecznie za darmo. W przeszłości często powtarzałem, że jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się wypuścić płatny dodatek do Wiedźmina, zaprojektujemy go tak, aby gracze nie czuli się przez nas oszukani. Dlatego dodatki do Dzikiego Gonu będą dłuższe niż niejedna gra – stwierdził Marcin Iwiński, współzałożyciel studia CD Projekt RED, w opublikowanej informacji prasowej.

Konkretne szczegóły dotyczące obu rozszerzeń nie są na razie znane, poza tym, że mają one przynieść ze sobą nie tylko nowe wątki fabularne, ale i przedmioty, przeciwników oraz bohaterów. Serca z Kamienia ma ujrzeć światło dzienne w październiku tego roku, podczas gdy Krew i Wino ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Oba dodatki można już kupić w zbiorczym pakiecie na GOG.com kosztującym 24,99 euro (około 101 zł), ale Iwiński radzi tym, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, poczekać do premiery DLC.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest kolejną odsłoną przygód Geralta z Rivii stworzoną przez studio CD Projekt RED. Produkcja ma być zakończeniem historii Białego Wilka i będzie pierwszą grą, która w znaczący sposób nawiązywać ma do książkowego pierwowzoru. Tytuł charakteryzować ma się dużym, otwartym światem, który będzie można dosyć swobodnie eksplorować.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach