Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2015, 17:58

autor: Renox

Znamy datę premiery F1 2015; zobacz kilka nowych screenów

Studio Codemasters opublikowało kilka pięknie prezentujących się screenów z gry F1 2015. Istotniejsze jest jednak to, że w końcu poznaliśmy dokładną datę premiery omawianego tytułu. Najnowsza odsłona cyklu zadebiutuje na światowym rynku 12 czerwca bieżącego roku w wersji PC oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Sprzęt od Sony zapewni rozdzielczość na poziomie 1080p.

F1 2015 zadebiutuje 12 czerwca na PS, XOne, PS4. - F1 2015 – znamy datę premiery gry. Ujawniono kilka nowych screenów - wiadomość - 2015-04-16
F1 2015 zadebiutuje 12 czerwca na PS, XOne, PS4.

Pod koniec marca informowaliśmy Was o oficjalnej zapowiedzi gry F1 2015, najnowszej odsłony wyścigowej serii ze stajni Codemasters. Poznaliśmy wówczas sporo interesujących szczegółów, do których lektury serdecznie Was zachęcamy. Tym razem nie mamy tak dużej porcji nowych informacji na temat rozgrywki, jednak ujawnione przez deweloperów wieści są równie, jeśli nawet nie bardziej, zajmujące.

Przechodząc do meritum, w końcu otrzymaliśmy datę światowej premiery F1 2015. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, gra zadebiutuje na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One 12 czerwca 2015 roku. Deweloperzy ogłosili, że przestają już wspierać poprzednią generację, dlatego też najnowsza odsłona cyklu zadebiutuje wyłącznie (oczywiście z wyjątkiem PC) na najnowszych konsolach Sony oraz Microsoftu. Co ciekawe, „Mistrzom Kodu” udało się przedłużyć licencję Mistrzostw Świata Formuły 1 na kolejny rok, w konsekwencji czego fani serii mogą spać spokojnie, ponieważ F1 2016 z całą pewnością ukaże się na rynku w przyszłym roku.

Wracając jeszcze na moment do kwestii konsol, okazuje się, że omawiana produkcja na obu wspomnianych platformach zaoferuje 60 klatek na sekundę. Jednak w przypadku rozdzielczości dominującą pozycję obejmie w tym wypadku sprzęt Japończyków, ponieważ zapewni on obraz na poziomie 1080p. Osoby wyposażone w konsolę giganta z Redmond będą musiały zadowolić się grafiką wyświetlaną w rozdzielczości 900p.

Na deser mamy dla Was kilka świetnie prezentujących się screenów z gry, które znajdziecie w treści niniejszej nowinki. I piszemy o tym nieprzypadkowo, ponieważ F1 2015 dysponować będzie zupełnie nowym silnikiem graficznym, który poprawi zarówno stronę wizualną, jak również zapewni bardziej rozbudowaną symulację wirtualnej fizyki podczas zabawy.