Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2015, 19:00

autor: Michał "Ender" Kułakowski

F1 2015 zapowiedziane na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One

Firma Codemasters zapowiedziała grę F1 2015, a więc kolejną odsłonę wyścigowej serii, pozwalającej zasiąść za kierownicą bolidów Formuły 1. Produkcja trafi do sklepów w czerwcu tego roku i pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

F1 2015 to pierwsza gra z serii, która trafi na PlayStation 4 i Xboksa One

Od wielu lat, Codemasters oferuje fanom wyścigów bolidów Formuły 1 kolejne odsłony cyklu F1. Przypomnijmy, że wydane w ubiegłym roku F1 2014 trafiło do sprzedaży w połowie października. Jak się okazuje, na nową część serii nie będziemy musieli czekać do jesieni, bowiem powinna trafić ona do sklepów jeszcze w czerwcu tego roku. Pierwsze informacje na temat produkcji wraz z jej oficjalną zapowiedzią pojawiły się właśnie na blogu deweloperów. F1 2015, które napędzane jest nową wersją autorskiego silnika EGO, tworzone jest z myślą o komputerach PC oraz PlayStation 4 oraz Xbox One. Będzie to pierwsza część F1, która trafi na najnowsze konsole Microsoftu i Sony. Za dystrybucję gry w Europie odpowiadać ma firma Bandai Namco.

Główne zmiany w stosunku do starszych odsłon F1 zajdą w warstwie technicznej tytułu. Wspomniany już nowy silnik ma pozwolić nie tylko na poprawę grafiki, ale też rozbudowaną symulację wirtualnej fizyki obiektów na torze. Weterani wyścigów mają zauważyć udoskonalony realistyczny model jazdy, który wpłynie na zachowanie praktycznie wszystkich podzespołów bolidów, począwszy od ich zawieszenia a skończywszy na oponach. Na zachowanie pojazdu wpływać mają różne czynniki, począwszy od pogody, poziomu paliwa, zużycia opon po zanieczyszczenie trasy. Gra oferować ma różne poziomy trudności, dzięki którym dopasujemy ją do naszych umiejętności.

Produkcję napędza udoskonalona wersja autorskiego silnika EGO

Oprawa F1 2015 wzbogacona zostanie nie tylko dzięki lepszym modelom 3D, efektom oraz teksturom, ale także bardziej przekonującemu odtworzeniu atmosfery panującej podczas zawodów. W trakcie rozgrywki mamy poczuć się jakbyśmy oglądali relację telewizyjną. Przed i po wyścigu zobaczymy np. prezentacje zawodników i drużyn czy też wręczenie zwycięzcom nagród na podium. Większy stopień immersji zapewnić ma także wprowadzenie opcjonalnych komend głosowych obsługiwanych za pomocą headsetów, kontrolera Kinect lub kamery PlayStation. Dzięki nim będziemy komunikować się z obsługą techniczną oraz kontrolować niektóre osiągi auta.

F1 2015 posiada pełną licencję na wykorzystanie bolidów, kierowców oraz wszystkich tras z sezonu 2015, w tym powracającego do zawodów po ponad 20-letniej przerwie meksykańskiego toru Autódromo Hermanos Rodríguez. Dodatkowo gracze otrzymają także możliwość rozegrania mistrzostw z sezonu 2014. Więcej informacji o produkcji pojawić się ma w najbliższym czasie.

W F1 2015 gracze będą mogli rozegrać także zawody w sezonie 2014

Tytuł posiada pełną licencję na wykorzystanie tras, bolidów oraz wizerunku kierowców

Twórcy obiecują szereg poprawek w systemie jazdy

  1. Oficjalny blog deweloperów
  2. Oficjalna strona internetowa Codemasters