Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2015, 11:17

Pole position dla F1 2015. Top 10 UK (5 - 11 lipca)

Batman: Arkham Knight ustąpił pola kolejnej "ścigałce" od Codemasters. F1 2015 zdobywa pole position i za tydzień zobaczymy, na którym miejscu dotrze do mety. Zapraszamy do zapoznania się z listą najchętniej kupowanych gier w sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii.

Po kilku tygodniach mamy końcu zmianę w fotelu lidera. Zamieniamy konie mechaniczne batmobilu na konie mechaniczne bolidów Formuły 1. Tym razem marketing Codemasters zadziałał bezbłędnie i F1 2015 może pochwalić się wynikiem wejściowym aż o 367% lepszym od premierowego rezultatu poprzedniej odsłony serii, która również trafiła do posiadaczy konsol PS4 i Xbox One. Na tak zadowalający wynik z pewnością ma także wpływ fakt, że w okresie pomiędzy debiutem F1 2014 a premierą obecnej odsłony wzrosła liczba posiadaczy sprzętu Sony i Microsoftu. Standardowo ostatnio brak jakiejkolwiek informacji o edycji PC, która przede wszystkim sprzedaje się w dystrybucji cyfrowej, a więc nie jest ujęta w niniejszym zestawieniu. Warto tylko dodać, że nie ominęły jej problemy techniczne, choć mają się one na szczęście nijak do tego, co zafundowało graczom pecetowym Warner Bros w Batman: Arkham Knight (-54%).

Wyścigi od Codies są jedyną nowością na liście. Pozostałe tytuły w pierwszej dziesiątce raczej broniły zdobytych pozycji, notując lekki spadek sprzedaży (Wiedźmin 3 -18%. The Elder Scrolls Online -33%) lub minimalny wzrost (Grand Theft Auto V +5%, Destiny +7%, Call of Duty: Advanced Warfare +5%).

1.

F1 2015

2.

Batman: Arkham Knight

3.

LEGO Jurassic World

4.

The Elder Scrolls Online

5.

Grand Theft Auto V

6.

The Witcher 3: Wild Hunt

7.

Minecraft: Xbox Edition

8.

Minecraft: PlayStation Edition

9.

Call of Duty: Advanced Warfare

10.

Destiny