Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2013, 15:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Spelunky HD, SingStar) 10/7/13

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Guild Wars 2, dacie premiery Spelunky HD na PC, rosnącej liczbie użytkowników w darmowej wersji gry SingStar, a także nowych projektach zespołów Ninja Theory oraz Lift London. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Organ Trail: Director’s Cut

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Organ Trail: Director's Cut. Dzieło studia The Men Who Wear Many Hats możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Spelunky HD

Studio Mossmouth ogłosiło, że 8 sierpnia w serwisach cyfrowej dystrybucji Steam oraz GOG.com zadebiutuje rozszerzona wersja gry Spelunky HD, która rok temu ukazała się na Xbox Live Arcade. Tytuł od grudnia 2008 roku jest dostępny na PC w zubożonej wersji darmowej. Teraz zostanie rozszerzony o kilka ważnych dodatków (takich jak tryb kooperacji) i będzie sprzedawany w nieznanej nam jeszcze cenie. W planach jest także wydanie Spelunky HD w wersjach na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita, ale na szczegóły w ich sprawie musimy jeszcze poczekać.

Guild Wars 2

Wczoraj posiadacze gry Guild Wars 2 doczekali się aktualizacji o nazwie Bazaar of the Four Winds. Wprowadza ona m.in. nowe eventy, mapę do trybu PVP o nazwie Skyhammer, nagrody, a także zmiany w systemie i balansie rozgrywki. Wszelkie szczegóły na temat aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Final Fantasy X/X-2 HD

Firma Square Enix ogłosiła, że ograniczona liczba amerykańskich graczy zamawiających przedpremierowo zestaw Final Fantasy X/X-2 HD, wejdzie automatycznie w posiadanie Limitowanej Edycji. Oprócz samej płyty z dwoma odsłonami popularnego cyklu znajdziemy w niej jeszcze książeczkę z grafikami koncepcyjnymi, specjalny komentarz od deweloperów i wprowadzenie do świata Final Fantasy autorstwa Yoshinori Kitase. Nie wiadomo czy Limitowana Edycja będzie dostępna także w Europie.

Ninja Theory

Studio Ninja Theory (Heavenly Sword, Enslaved, DMC: Devil May Cry) zatrudni pracowników na kilka różnych stanowisk. Z treści ogłoszeń umieszczonych na oficjalnej stronie internetowej wynika, że deweloper pracuje nad wysokobudżetową grą AAA. Niestety, nie znamy żadnych szczegółów na temat tego tajemniczego projektu.

Lift London

Lee Schuneman ogłosił, że założone przez niego w zeszłym roku studio Lift London pracuje obecnie nad czterama grami free to play, które „zredefiniują pojęcie wysokobudżetowych produkcji AAA”. Tajemnicze tytuły mają trafić na „połączone platformy”. Przypomnijmy, że Lift London to zespół występujący pod banderą Microsoft Studios. Może to oznaczać, że wspomniane gry trafią na Xboksa One i będą mogły w jakiś sposób działać także na smartfonach i tabletach. Na oficjalne informacje w tej sprawie musimy jednak poczekać.

Company of Heroes 2

Firma SEGA rząda 941 710,93 dolarów od koncernu THQ, które miał on pozyskać za pre-ordery gry Company of Heroes 2 na Steamie, gdy THQ jeszcze był oficjalnym wydawcą tego tytułu. Ostatecznie prawa do marki zostały przejęte przez firmę SEGA, która jest zdania, że wszelkie środki pieniężne pochodzące ze sprzedaży Company of Heroes 2 należą do niej. Serwis GameSpot poprosił przedstawicieli japońskiego wydawcy o komentarz, ale do tej pory nie doczekał się odpowiedzi.

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

Firma Warner Bros. Interactive ogłosiła, że gra Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure zadebiutuje na rynku 24 września bieżącego roku. Produkcja studia 5th Cell jest przygotowywana z myślą o wersjach na PC, Wii U oraz 3DS-a.

SingStar

Dave Ranyard z zespołu London Studio ogłosił, że gra SingStar od momentu przejścia na model free-to-play przyciągnęła do siebie 1,5 miliona nowych użytkowników. Od października ubiegłego roku tytuł jest dostępny do ściągnięcia za darmo za pośrednictwem PlayStation Network. Gracze muszą jednak płacić za pojedyncze utwory muzyczne dostępne w bogatych zbiorach usługi SingStar Viewer.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Sir, You Are Being Hunted
 2. Rambo
 3. Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood
 4. Total Recoil
 5. Cube World
 6. Pro Evolution Soccer 2014
 7. Pacific Rim
 8. Air Conflicts: Vietnam
 9. Allied General
 10. Pacific General
 11. Dynasty General
 12. World of Tanks
 13. Fantasy General
 14. Star General
 15. Rogue Legacy
 16. Gnomz

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Raven: Legacy of a Master – zwiastun pierwszego rozdziału – The Eye of the Sphinx
 2. Halo 4 – DLC Champions Bundle – trailer
 3. Project CARS – Szybkość i Dźwięk – trailer
 4. Alien Rage – trailer
 5. FIFA 13 – bramki tygodnia #31
 6. Gloria Victis – zwiastun rozgrywki w wersji pre-alfa