Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka People's General (PC)

People's General PC

Dynasty General

Klasyczna strategia turowa, w której uczestniczymy w fikcyjnym konflikcie pomiędzy Chinami, a oddziałami NATO. Do rozegrania mamy dziewięć głównych kampanii oraz ponad 30 pojedynczych scenariuszy.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka People's General (PC)

wydawca: Mindscape

wydawca PL: Play-It

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31sierpnia1998

30października1998

pudełko PL

People’s General to gra strategiczna, w której starcia rozgrywane są w systemie turowym. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest studio developerskie Strategic Simulations. Produkt ten stanowi rozwinięcie pomysłów zaprezentowanych głównie w drugiej części sagi Panzer General, choć nawiązuje też do innych produkcji wspomnianego developera, takich jak chociażby Steel Panthers.

Akcja People’s General rozgrywa się w początkowych latach XXI wieku, oferując fikcyjny konflikt pomiędzy oddziałami NATO, a Chińską Republiką Ludową. Chiny dotknięte przeludnieniem oraz zmniejszającą się liczbą surowców własnych przystępują do podboju sąsiednich ziem, mając w planach przejęcie pełnej kontroli nad kontynentem azjatyckim. Zadaniem NATO staje się zaprowadzenie porządku w regionie. W trakcie rozgrywki walki toczone są na terenie całej Azji, choć zdecydowanie przeważa środkowa część tego kontynentu.

Producent zadbał o bardzo szeroki wachlarz dostępnych trybów rozgrywki. People’s General do zaoferowania ma przede wszystkim dziewięć kampanii, w których kolejne misje pokonuje się w ustalonej przez producentów kolejności. Przed rozpoczęciem każdej kampanii wyświetlany jest krótki filmik, opisujący tło historyczne oraz ogólne założenia kolejnych poziomów. Oprócz tego gra do zaoferowania ma ponad 30 pojedynczych scenariuszy, a także tryby multiplayer, umożliwiające prowadzenie walk nawet czterem osobom. Może się to odbywać w sposób tradycyjny lub z wykorzystaniem poczty elektronicznej (tzw. Pbem). People’s General posiada również wbudowany edytor scenariuszy.

People’s General wyróżnia się dużą przystępnością, nie wymagając specjalnego przygotowania ze strony grającego, ani znajomości biorących udział w walkach jednostek. Sterowanie opiera się na wykorzystaniu bardzo czytelnego interfejsu, przy użyciu którego wydaje się stosowne polecenia. Do dyspozycji gracza oddano wiele różnych typów oddziałów, między innymi piechotę, czołgi czy śmigłowce.

Walki rozgrywane są na heksagonalnych mapach. Warto dodać, iż People’s General był jedną z ostatnich strategii opracowanych przez Strategic Simulations, w której walki prowadziło się w dwuwymiarowym środowisku. Tyczy się to jednak wyłącznie otoczenia, gdyż jednostki są już trójwymiarowymi, ładnie animowanymi modelami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe People's General

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dynasty General

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM, 60MB HDD, karta graficzna 2MB, Windows 95/98