Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2013, 16:20

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Atum, Flight of the Data-Thief i Bruce Lee II)

W najnowszym odcinku Darmówek polecamy m.in. nietypową platformówkę, oldskulową strzelankę oraz zwariowaną wariację na temat Breakouta.

Witajcie w dwudziestym pierwszym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze darmowe gry pecetowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

Bruce Lee II

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Atum, Flight of the Data-Thief i Bruce Lee II) - ilustracja #1

Bruce Lee II to fanowska kontynuacja starej platformówki z 1984 roku. Wykonano ją w stylu 8-bitowych produkcji, więc całość wygląda jak żywcem przeniesiona z Commodore’a 64. Pod tą retro grafiką kryje się jednak wymagająca gra, z ciekawie zaprojektowanymi poziomami i przeciwnikami. Fabuła opowiada o złym Tao-Bao, który porywa siostrę Bruce'a. Czarny charakter wynajął drużynę doskonale wyszkolonych mistrzów sztuk walki, co daje nam okazję do licznych starć z bossami. Dla miłośników oldskulowych klimatów to prawdziwa perełka.

 1. Bruce Lee II – pobierz grę

BRICK[bricksmash]SMASH

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Atum, Flight of the Data-Thief i Bruce Lee II) - ilustracja #2

BRICK[bricksmash]SMASH oferuje możliwość zagrania w kilkanaście kopii klasycznego Breakouta jednocześnie. Na górze ekranu mamy rozmieszczone szesnaście małych ekranów, z których każdy posiada zestaw koniecznych do zbicia cegiełek. Gdy główna piłka uderzy w jeden z tych kwadratów, wewnątrz niego tworzy się jej kopia, która porusza się niezależnie od głównej. Powoduje to, że nie tylko musimy pilnować podstawowej kuli, ale również starać się robić to samo dla jej mniejszych wersji w pojedynczych polach. Tworzy to nietypową mieszankę, która jest wyzwaniem nawet dla największych weteranów Breakouta.

 1. BRICK[bricksmash]SMASH – zagraj

Flight of the Data-Thief

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Atum, Flight of the Data-Thief i Bruce Lee II) - ilustracja #3

Flight of the Data-Thief to strzelanka inspirowana takimi konsolowymi produkcjami jak StarFox czy Panzer Dragoon. Lecimy zatem statkiem po trójwymiarowych planszach mających postać mniej lub bardziej otwartych tuneli. Po drodze musimy oczywiście zbierać ulepszenia i niszczyć napotkanych wrogów. Nie brakuje również starć z bossami. Akcja jest bardzo dynamiczna, a poziom trudności regularnie rośnie, przez co po już kilku mapach zaczyna być naprawdę ciężko. Osoby, którym spodoba się gra mogą zapłacić dowolną sumę, aby nabyć lekko ulepszoną wersję komercyjną.

 1. Flight of the Data-Thief - zagraj

ESC for Windows

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Atum, Flight of the Data-Thief i Bruce Lee II) - ilustracja #4

ESC for Windows to zręcznościówka, która nie tylko dobrze bawi, ale potrafi również pomóc w podszlifowaniu umiejętności pisania. Kierujemy tytułowym klawiszem ESC, na którego uwzięły się pozostałe elementy klawiatury. Niszczymy je wciskając przypisany im klawisz. Po krótkim czasie akcja przyśpiesza tak bardzo, że uniemożliwia przeniesienie wzroku z ekranu na klawiaturę. Prosty pomysł, ale potrafi wciągnąć na długie godziny.

 1. ESC for Windows – pobierz grę

Darmowy klasyk: Atum

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Atum, Flight of the Data-Thief i Bruce Lee II) - ilustracja #5

W Atum wcielamy się w gracza bawiącego się w dwuwymiarową platformówkę. Sterowanie w niej przypomina typowe produkcje z tego gatunku, ale tym co czyni Atum wyjątkowym jest fakt, że gra jednocześnie wyświetla w pełni trójwymiarowy pokój wspomnianego gracza, a za pomocą interakcji z nim możemy wpływać na wydarzenia w platformówce. Przykładowo, gdy plansza jest zbyt ciemna, to możemy sięgnąć po zapalniczkę i korzystając z niej oświetlić drogę postaci. Ten nietypowy pomysł świetnie sprawdza się w akcji, a eksperymentowanie i odkrywanie nowych możliwości interakcji między obydwoma światami daje masę satysfakcji.

 1. Atum - zagraj

Free-2-Play

World of Warplanes

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Atum, Flight of the Data-Thief i Bruce Lee II) - ilustracja #6

Doczekaliśmy się wreszcie startu otwartej bety gry World of Warplanes, czyli najnowszego projektu twórców World of Tanks. Gra sprowadza się do efektownych powietrznych pojedynków przeciwko myśliwcom innych graczy. Model lotu jest w większości zręcznościowy i zapewnia dużą dynamikę starć. Do wyboru jest już spory zestaw maszyn, a kolejne mają być regularnie dodawane. Spora popularność produkcji sprawia, że nie ma problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy. Jeśli lubicie gry lotnicze, to warto wypróbować World of Warplanes.

 1. World of Warplanes – strona oficjalna

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. 3 lipca 2013 (zwycięzca ankiety: Silhouette)
 2. 26 czerwca 2013 (zwycięzca ankiety: Perihelion)
 3. 19 czerwca 2013 (zwycięzca ankiety: RIFT)
 4. 5 czerwca 2013 (zwycięzca ankiety: Pokémon: Generations)
 5. 31 maja 2013 (zwycięzca ankiety: Pioneer)
TWOIM ZDANIEM

Która darmówka z 10 lipca jest najlepsza?

Atum
35,2%
World of Warplanes
29,7%
ESC for Windows
15,4%
Bruce Lee II
12,1%
Flight of the Data-Thief
4,4%
BRICK[bricksmash]SMASH
3,3%
Zobacz inne ankiety