Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2013, 17:37

autor: Draug

Metal Gear Solid: The Legacy Collection – rocznicowy zestaw trafi do Europy we wrześniu

Firma Konami ogłosiła dziś, że wydany z okazji jubileuszu serii pakiet Metal Gear Solid: The Legacy Collection trafi również do Europy. Posiadacze PlayStation 3 z tej części świata będą mogli cieszyć się nim we wrześniu. W skład kolekcji wchodzą główne części cyklu wydane między 1987 a 2012 rokiem.

Wczoraj miała miejsce premiera zapowiedzianego wiosną zestawu Metal Gear Solid: The Legacy Collection w Ameryce Północnej i Południowej, jutro natomiast następi ona w Japonii. Z tej okazji firma Konami wypuściła premierowy zwiastun (który możecie zobaczyć powyżej), a także wydała pewne oświadczenie prasowe. Dla nas bardziej interesujące może być nawet to drugie.

Głosi ono bowiem, że wielka kolekcja gier z cyklu Metal Gear Solid, stworzona z okazji 25-lecia twórczości Hideo Kojimy w gatunku skradanek, trafi również do posiadaczy PlayStation 3 w Europie. Nie podano ceny zestawu ani dokładnej daty premiery, wiemy jednak, że zostanie on wydany we wrześniu.

Tak prezentuje się zawartość Metal Gear Solid: The Legacy Collection. - Metal Gear Solid: The Legacy Collection – rocznicowy zestaw trafi do Europy we wrześniu - wiadomość - 2013-07-10
Tak prezentuje się zawartość Metal Gear Solid: The Legacy Collection.

Przypomnijmy, że w skład omawianej kolekcji wchodzą następujące tytuły:

Ponadto zestaw zawiera 100-stronicową książkę z grafikami koncepcyjnymi oraz dwie powieści graficzne w wersjach cyfrowych, bogato ilustrowane przez Ashleya Wooda. Warto tutaj nadmienić, że drugiej z owych powieści nigdy wcześniej nie wydano w Europie. Nie zaszkodzi również wspomnieć, że gry, których tytuły opatrzono frazą HD Edition, weszły wcześniej w skład zestawu o nazwie Metal Gear Solid: HD Collection. Został on wydany w 2011 roku i zawierał widoczne powyżej trzy poyzcje z serii, poprawione graficznie i dostosowane do konsol obecnej generacji.

Wygląda zatem na to, że wkrótce posiadacze PlayStation 3 w Europie otrzymają doskonałą okazję, by zapoznać się z zawiłą historią opowiadaną przez gry Hideo Kojimy już od 25 lat – w sam raz przed przyszłoroczną premierą Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Europejskiej ceny zestawu, jak wspomniano, jeszcze nie znamy, lecz możemy sugerować się tym, że na rynku amerykańskim kosztuje on nominalnie 49,99 dolarów (w przeliczeniu około 169 zł). Nie przewidziano wydania kolekcji na platformy inne niż PS3.

Metal Gear Solid: The Legacy Collection – rocznicowy zestaw trafi do Europy we wrześniu - ilustracja #2