Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2013, 22:11

autor: luckie

Metal Gear Solid: The Legacy Collection – rocznicowy zestaw na PlayStation 3

W czerwcu studio Konami wyda Metal Gear Solid: The Legacy Collection na PlayStation 3 – zestaw zawierający najważniejsze gry z serii. Na razie kolekcja została zapowiedziana na rynek amerykański i nie wiadomo, czy zawita do Europy

Wraz z Metal Gear Solid: The Legacy Collection, Konami oddaje hołd swojej flagowej serii gier - Metal Gear Solid: The Legacy Collection –  rocznicowy zestaw na PlayStation 3 - wiadomość - 2013-04-23
Wraz z Metal Gear Solid: The Legacy Collection, Konami oddaje hołd swojej flagowej serii gier

Studio Konami z lekkim poślizgiem świętuje 25 rocznicę serii Metal Gear. Z tej okazji na PlayStation 3 wydany zostanie Metal Gear Solid: The Legacy Collection, czyli zestaw składający się z najważniejszych odsłon skradankowego cyklu. Będą to następujące tytuły:

Ponadto w zestawie znajdzie się miejsce dla cyfrowych wersji dwóch książek z komiksami ilustrowanymi przez Ashleya Wooda. Obecny prezes Konami, Tomoyuki Tsuboi, tak wypowiedział się na temat Metal Gear Solid: The Legacy Collection:

Chcieliśmy dać fanom Metal Gear Solid możliwość obcowania z serią od początku do końca na jednej konsoli. Dzięki grom zawartym w kolekcji, gracze mogą prześledzić ewolucję cyklu w znaną i lubianą markę, jaką jest dziś Metal Gear Solid.

Metal Gear Solid: The Legacy Collection potwierdzone zostało dla rynku amerykańskiego, gdzie pojawi się w czerwcu tego roku. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy kolekcja trafi do Europy.

Produkcje z pod szyldu Metal Gear Solid to jedno z największych dokonań Hideo Kojimy, japońskiego twórcy gier wideo. Cykl zdobył ogromną popularność na całym świecie – Konami podało niedawno, że różne tytuły z cyklu Metal Gear Solid w sumie rozeszły się w liczbie 33 milionów kopii. Kolejną grą ze Snake’iem w roli głównej będzie Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, który wydany zostanie na PlayStation 3, Xboksa 360 i być może na PC.