Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Metal Gear Solid: The Legacy Collection (PS3)
OkładkaMetal Gear Solid: The Legacy Collection (PS3)

Metal Gear Solid: The Legacy Collection PS3

Metal Gear Solid: The Legacy Collection to rocznicowy pakiet gier z tytułowej serii stworzonej przez zespół Hideo Kojimy. Większość zamieszczonych w zestawie produkcji została dostosowana do rozdzielczości HD i standardów obowiązujących na konsoli PlayStation 3.

Akcji | TPP | skradanki | taktyczne | pakiet | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Solid: The Legacy Collection Premiera PS3

9lipca2013

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Metal Gear Solid: The Legacy Collection to zestaw, w którego skład wchodzą wszystkie ważniejsze odsłony serii wydane w latach 1987-2012. Kolekcja ośmiu gier zespołu deweloperskiego Hideo Kojimy została wydana wyłącznie na PlayStation 3 z okazji 25-letniej rocznicy cyklu Metal Gear. Seria reprezentująca gatunek gier akcji i skradanek od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy, czego potwierdzeniem jest łączna liczba sprzedanych na całym świecie egzemplarzy sięgająca kilkudziesięciu milionów.

W tym bogatym wydaniu znajdują się następujące odsłony: Metal Gear Solid, Metal Gear Solid: Special Missions (zestaw misji treningowych dla pierwszej części cyklu), Metal Gear Solid 2: HD Edition, Metal Gear Solid 3: HD Edition (z dodatkową zawartością w postaci Metal Gear oraz Metal Gear 2 wypuszczonych pierwotnie na platformę MSX 2), Metal Gear Solid: Peace Walker HD Edition oraz Metal Gear Solid 4: Trophy Edition (wersja gry zaktualizowana o trofea do odblokowania podczas rozgrywki).

Pierwsza część Metal Gear Solid oraz zestaw misji do niej są dostępne w postaci kodu umożliwiającego pobranie zawartości ze sklepu cyfrowej dystrybucji PlayStation Network. Prócz zestawu tytułów dołączono ponad 100-stronicowy album z grafikami koncepcyjnymi (ze wszystkich odsłon cyklu) autorstwa Yojiego Shinkawy oraz dwie cyfrowe książki z ilustracjami przygotowanymi przez Ashleya Wooda, australijskiego artystę współpracującego z takimi wydawnictwami, jak Marvel, Image czy DC Comics. Wood pracował wcześniej nie tylko przy grach z serii Metal Gear, ale również stworzył komiksy z takimi popularnymi postaciami, jak Spawn, Judge Dredd czy Shadowman.

Tytuły, w których nazwie dodano HD, zostały dostosowane do standardów konsoli PlayStation 3. Wiąże się to nie tylko z dodaniem trofeów, ale przede wszystkim z odświeżeniem oprawy wizualnej. Druga i trzecia odsłona razem z Peace Walker, grą pierwotnie wydaną na przenośne urządzenie PlayStation Portable, poprawiono graficznie już w ramach Metal Gear Solid HD Collection, zestawu ukazanego w 2011 roku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 2 BD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metal Gear Solid: The Legacy Collection: 18+