Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2013, 19:15

autor: Góral

Metro: Last Light - ujawniono szczegóły na temat pierwszego rozszerzenia

Metro: Last Light otrzyma cztery dodatki DLC. Pierwszym z nich będzie Faction Pack, który ukaże się 16 lipca na Steamie i Xbox Live, a dzień później trafi do europejskich użytkowników konsoli PlayStation 3.

Dziś rano informowałem o dodatku Faction Pack do gry Metro: Last Light. Zgodnie z obietnicą firma Deep Silver, wydawca produkcji, opublikowała szczegóły i datę premiery pierwszego rozszerzenia.

Metro: Last Light otrzyma cztery dodatki DLC. - Metro: Last Light - ujawniono szczegóły na temat pierwszego rozszerzenia - wiadomość - 2013-07-10
Metro: Last Light otrzyma cztery dodatki DLC.

Tytuł ukaże się 16 lipca w sklepie Steam, Xbox Live i w amerykańskiej wersji usługi PlayStation Network. Dzień później, wraz ze środową aktualizacją PlayStation Store, produkcję otrzymają również europejscy użytkownicy konsoli PlayStation 3. Część z Was mogła się spotkać z informacją, że rozszerzenie jest już dostępne. To nieprawda, a błąd firmy Sony, która opublikowała dzisiejszą rozpiskę nowej zawartości w swoim sklepie.

Faction Pack trafi do cyfrowej dystrybucji w cenie 4,99 euro (około 22 zł) lub 400 MSP (w przypadku konsoli Xbox 360). Można je będzie również nabyć w ramach Season Pass (1200 MSP, 14,99 euro, czyli około 65 zł), w skład którego wejdą cztery dodatki DLC: Faction Pack, Tower Pack, Developer Pack i Chronicles Pack.

Pierwsze rozszerzenie zawierać ma trzy nowe misje. Podczas każdej z nich gracz wcieli się w innego człowieka, należącego do zwalczających się obozów. Wejdziemy więc w skórę snajpera, którego zadaniem ma być przedostanie się w nocy, w czasie radioaktywnej burzy, do obozu wroga. Jako ciężkozbrojny żołnierz bronić będziemy linii frontu. Natomiast Rangerem przeszukamy rozległą bibliotekę w poszukiwaniu różnych artefaktów. Produkcja pozwoli zwiedzić lokacje znane z gry Metro 2033, a także dostarczy nowe bronie, którymi powalczymy ze znanym już mutantem.

Faction Pack to pierwszy dodatek DLC do gry Metro: Last Light. - Metro: Last Light - ujawniono szczegóły na temat pierwszego rozszerzenia - wiadomość - 2013-07-10
Faction Pack to pierwszy dodatek DLC do gry Metro: Last Light.

Dodatkowo firma Deep Silver ujawniła trochę szczegółów na temat przyszłych rozszerzeń. Tower Pack będzie przeznaczony dla zaprawionych w bojach strzelców. Specjalny tryb gry The Tower, zaoferuje wyzwania i rankingi. Developer Pack to zestaw składający się ze strzelnicy, areny z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, muzeum Metro i dodatkową misją - Spiders’ Nest. Chronicles Pack z kolei ponownie zapewni nam trzy nowe misje, z trzema kolejnymi bohaterami - Pavelem, Khanem i Anną. Ich historia nie będzie związana z przygodą Artioma.