Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Metro: Last Light – Faction Pack (PC)

Metro: Last Light – Faction Pack

Pierwsze z czterech rozbudowanych DLC do bardzo udanej strzelaniny z 2013 roku – Metro: Last Light. W dodatku gramy trzema różnymi postaciami, eksplorując nowe zakątki postapokaliptycznego świata, takie jak obóz Rzeszy czy tajemniczą bibliotekę.

To jest dodatek do gry Metro: Last Light.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | książki | FPS | strzelanki

Okładka Metro: Last Light – Faction Pack (PC)

data premiery gry:

16lip2013

PC X360 PS3

Faction Pack to pierwsze z czterech rozbudowanych DLC do gry Metro: Last Light, postapokaliptycznej strzelaniny w konwencji FPP. Dodatek został stworzony przez pracowników ukraińskiego studia 4A Games. Rozszerzenie wymaga podstawowej wersji gry i wchodzi również w skład przepustki sezonowej razem z pozostałymi trzema: Tower, Developer i Chronicles Pack.

Akcja DLC rozgrywa się ponownie w postapokaliptycznym świecie, a dokładnie w okolicach tytułowego metra, gdzie rywalizują ze sobą opozycjne frakcje. Wcielamy się w trójkę bohaterów o różnych dyspozycjach. Jako snajper naszym zadaniem jest przedostanie się pod osłoną nocy do obozu Rzeszy i jego zinfiltrowanie. Dodatkową przeszkodą w wykonaniu misji jest radioaktywna burza. Z kolei wchodząc w skórę typowego żołnierza, używamy ciężkozbrojnego arsenału w celu obrony linii frontu. W ostatniej misji gramy zwiadowcą z Polis, a głównym celem jest odnalezienie biblioteki oraz znajdujących się w niej tajemniczych artefaktów. Każde znalezisko możemy wymienić na amunicję czy wyposażenie.

Prócz trzech oryginalnych poziomów, dzięki którym jeszcze bardziej zagłębimy się w ponury, postapokaliptyczny i co za tym idzie – zdewastowany świat Metra, twórcy przygotowali także zestaw nowych broni oraz odświeżyli lokacje z pierwszej odsłony serii. Naszym wrogiem będą nie tylko oddziały przeciwnego obozu, ale także tradycyjnie mutanty, które powstały w wyniku wysokiego poziomu promieniowania radioaktywnego.

Grafika w DLC pozostała bez zmian, ale dodatkowe obszary to prawdziwa uczta dla oczu – w trakcie trzech przygód odwiedzamy zarówno zamknięte tunele, jak i otwarte przestrzenie pełne zniszczonych budynków. Klimat jest tak samo gęsty jak w podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Metro: Last Light – Faction Pack

Klasyfikacja PEGI Metro: Last Light – Faction Pack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metro: Last Light – Faction Pack

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 480 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7/8
Metro: Last Light - dodatek DLC Faction Pack już w sprzedaży
Metro: Last Light - dodatek DLC Faction Pack już w sprzedaży

wiadomość17 lipca 2013

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj miała miejsce premiera dodatku DLC Faction Pack do gry Metro: Last Light. Na razie rozszerzenie jest dostępne tylko dla posiadaczy wersji na PC oraz Xboksa 360, ale jeszcze dzisiaj doczekają się go także europejscy użytkownicy PlayStation 3.

Metro: Last Light - ujawniono szczegóły na temat pierwszego rozszerzenia
Metro: Last Light - ujawniono szczegóły na temat pierwszego rozszerzenia

wiadomość10 lipca 2013

Metro: Last Light otrzyma cztery dodatki DLC. Pierwszym z nich będzie Faction Pack, który ukaże się 16 lipca na Steamie i Xbox Live, a dzień później trafi do europejskich użytkowników konsoli PlayStation 3.

Metro: Last Light - pierwszy dodatek ukaże się w połowie lipca
Metro: Last Light - pierwszy dodatek ukaże się w połowie lipca

wiadomość10 lipca 2013

Faction Pack, pierwszy dodatek DLC do gry Metro: Last Light, miał ukazać się w zeszłym miesiącu, jednak tak się nie stało. Dzisiaj firma Deep Silver, wydawca tytułu, poinformowała, że rozszerzenie trafi na rynek w lipcu. Dodatkowo za kilka godzin mają zostać ujawnione dalsze szczegóły.

Metro: Last Light - Season Pass już dostępny. Mamy informacje na temat dodatków
Metro: Last Light - Season Pass już dostępny. Mamy informacje na temat dodatków

wiadomość22 maja 2013

Metro: Last Light w przyszłym miesiącu doczeka się pierwszego dodatku DLC. Wydawca gry, firma Deep Silver, ujawniła czego możemy się spodziewać po nadchodzących rozszerzeniach.

PC
X360
PS3