Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2013, 12:15

autor: Sarge

Metro: Last Light - dodatek DLC Faction Pack już w sprzedaży

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj miała miejsce premiera dodatku DLC Faction Pack do gry Metro: Last Light. Na razie rozszerzenie jest dostępne tylko dla posiadaczy wersji na PC oraz Xboksa 360, ale jeszcze dzisiaj doczekają się go także europejscy użytkownicy PlayStation 3.

Wczoraj w sklepie Steam, Xbox Live oraz amerykańskiej wersji usługi PlayStation Network zadebiutował dodatek DLC Faction Pack do gry Metro: Last Light. Dzisiaj po południu rozszerzenie trafi także do oferty europejskiego PlayStation Store.

Faction Pack jest dostępny w cyfrowej dystrybucji w cenie 4,99 euro (ok. 22 zł) lub 400 punktów Microsoftu. DLC bez żadnych dodatkowych opłat otrzymują nabywcy Season Pass. Przepustka kosztuje 14,99 euro (ok. 66 zł) lub 1200 punktów Microsoftu i zapewnia dostęp do czterech rozszerzeń – omawianego Faction Pack, a także nadchodzących Tower Pack, Developer Pack oraz Chronicles Pack.

Ciężkozbrojny żołnierz to jeden z bohaterów dodatku DLC Faction Pack do gry Metro: Last Light - Metro: Last Light - dodatek DLC Faction Pack już w sprzedaży - wiadomość - 2013-07-17
Ciężkozbrojny żołnierz to jeden z bohaterów dodatku DLC Faction Pack do gry Metro: Last Light

W skład dodatku DLC Faction Pack wchodzą trzy nowe misje rozgrywające się w lokacjach znanych z gry Metro 2033. W każdej z nich wcielamy się w innego człowieka, należącego do zwalczających się frakcji. Jako ciężkozbrojny żołnierz obronimy się przed atakami wrogów na linii frontu, w roli snajpera przedostaniemy się do obozu wroga pod osłoną nocy, a w skórze komandosa z Polis poszukamy specjalnych artefaktów w dużej bibliotece. Rozszerzenie pozwoli także na przetestowanie trzech nowych broni (Hellbreath, Medved i snajperka z tłumikiem).

Wciąż czekamy na ukazanie się kolejnych trzech dodatków DLC. Tower Pack wprowadzi tryb The Tower, w którym mamy sobie sporo postrzelać, zaliczać wyzwania i walczyć o najwyższe miejsca w rankingach. Developer Pack dostarczy strzelnicę, arenę z przeciwnikami, muzeum Metro i dodatkowe zadanie o nazwie Spiders’ Nest. Z kolei Chronicles Pack będzie zestawem trzech misji, w których pokierujemy różnymi postaciami znanymi z podstawowej wersji gry – Pavlem, Khanem i Anną. Więcej szczegółów i daty premier tych rozszerzeń zostaną ujawnione w przyszłości.