Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC3DSWiiU
Okładka Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure (3DS)

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure to gra logicznam w której do rozwiązywania zagadek wykorzystujemy magiczny notes pozwalający zmaterializować każdy wpisany do niego obiekt.

Logiczne | DC Comics | superbohaterowie | 2D | elementy przygodowe | multiplayer | słowne

Okładka Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure (3DS)

data premiery gry:

24wrz2013

PC 3DS WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure to czwarta odsłona popularnego cyklu gier logicznych. Za produkcję odpowiedzialne jest studio 5TH Cell, czyli ten sam zespół, który stworzył poprzednie trzy części.

Zgodnie z tytułem, akcja tym razem toczy się w komiksowym uniwersum DC, czyli miejscu zamieszkanym m.in. przez Batmana i Supermana. Gra rozpoczyna się, gdy do tego świata trafia znany z poprzedniej części Maxwell oraz jego siostra Lily. Rodzeństwo musi, już tradycyjnie, zmierzyć się z serią pomysłowych zagadek - na szczęście chłopiec posiada magiczny notatnik pozwalający przyzywać postaci i przedmioty, które następnie pomagają przy rozwiązywaniu łamigłówek. Baza obiektów w grze jest niezwykle bogata, dlatego możemy wpisać do notatnika prawie dowolny rzeczownik, po czym patrzeć jak odpowiadający mu przedmiot lub postać materializują się w świecie gry i pomagają nam w rozwiązaniu kolejnych zagadek.

W Scribblenauts Unmasked umieszczono wszystkich bohaterów i złoczyńców, jacy kiedykolwiek pojawili się na stronach komiksów DC. W trakcie zabawy możemy przywołać nie tylko takie sławy jak Flash czy Zielona Latarnia, ale nawet kompletnie nieznane szerokiej publiczności osoby, które pojawiły się jedynie w mało znaczących rolach epizodycznych - w sumie w grze umieszczono ponad dwa tysiące postaci. Autorzy posunęli się tak daleko, że wprowadzili do swojej produkcji alternatywne wersje niektórych bohaterów. Przykładowo, Batman występuje w 33 wariantach, podczas gdy po wpisaniu hasła „Green Lantern” wybierzemy między 130 wariacjami. Każda postać posiada własną historię i niepowtarzalne zdolności. Poziomy zostały zaprojektowane tak, aby dało się je rozwiązać na wiele różnych sposobów. W ten sposób twórcy zadbali o to, by gracze chętnie powracali do ukończonych już wyzwań i próbowali je przejść z innym zestawem bohaterów.

Większość poziomów rozgrywa się w znanych czytelnikom komiksów lokacjach, takich jak jaskinia Batmana, redakcja gazety Daily Planet czy siedziba Korpusu Zielonych Latarń. Dodatkową atrakcją jest edytor, który pozwala na tworzenie nowych postaci poprzez łączenie części ciał już istniejących bohaterów i złoczyńców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

Wymagania wiekowe Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

12+

Wymagania sprzętowe Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB RAM (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure
Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

wiadomość16 maja 2013

Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure. Zgodnie z tytułem, w najnowszej odsłonie cyklu przy rozwiązywaniu zagadek pomogą nam superbohaterowie z uniwersum DC, tacy jak Batman, Superman czy Flash.

PC
3DS
WiiU