Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2013, 08:49

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure. Zgodnie z tytułem, w najnowszej odsłonie cyklu przy rozwiązywaniu zagadek pomogą nam superbohaterowie z uniwersum DC, tacy jak Batman, Superman czy Flash.

Studio 5th Cell zapowiedziało Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu gier logicznych. Gra zmierza na pecety oraz konsole Wii U i 3DS. Premiera zapowiadana jest na jesień tego roku.

  1. 5th Cell – strona oficjalna studia

Zgodnie z tytułem, akcja toczyć się będzie w komiksowym uniwersum DC, czyli miejscu zamieszkanym m.in. przez Batmana i Supermana. Gra rozpoczyna się, gdy do tego świata trafia znany z poprzedniej części Maxwell oraz jego siostra Lily. Chłopiec posiada magiczny notatnik pozwalający przyzywać postacie i przedmioty, które następnie pomagają przy rozwiązywaniu zagadek.

Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure - ilustracja #1

W Scribblenauts Unmasked znajdziemy wszystkich bohaterów i złoczyńców, jacy kiedykolwiek pojawili się na stronach komiksów DC. W trakcie zabawy będziemy w stanie przywołać nie tylko takie sławy jak Flash czy Green Lantern, ale nawet kompletnie nieznane szerokiej publiczności osoby, które pojawiły się jedynie w mało znaczących rolach epizodycznych. W sumie w grze umieszczonych zostanie ponad dwa tysiące postaci.

Autorzy posunęli się tak daleko, że wprowadzili do swojej produkcji alternatywne wersje niektórych bohaterów. Przykładowo, Batman wystąpi w 33 odmianach, podczas gdy po wpisaniu hasła „Green Lantern” wybierzemy między 130 wariacjami. Każda postać posiadać ma własną historię i unikalne zdolności. Poziomy zostaną zaprojektowane tak, aby dało się je rozwiązać na wiele różnych sposobów. Twórcy chcą, by gracze chętnie powracali do ukończonych już wyzwań i próbowali je przejść z innym zestawem bohaterów.

Większość poziomów rozegra się w znanych czytelnikom komiksów lokacjach, takich jak jaskinia nietoperza, redakcja gazety Daily Planet czy siedziba korpusu Green Lantern. Dodatkową atrakcją będzie edytor, który pozwoli na tworzenie nowych postaci poprzez łączenie części ciał już istniejących bohaterów i złoczyńców.

Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure - ilustracja #2
Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure - ilustracja #3
Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure - ilustracja #4
Zapowiedziano Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure