Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star General (PC)

Star General PC

Czwarta odsłona strategicznego cyklu, zapoczątkowanego słynnym Panzer Generalem. W nowej części gry przenosimy się w kosmos, by podbijać nieznane światy i toczyć walki na powierzchni różnych planet.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Star General (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada1996

Star General to czwarta z kolei odsłona strategicznego cyklu, zapoczątkowanego w 1994 r. kultowym Panzer Generalem autorstwa Strategic Simulations Inc. W nowej części gry przenosimy się w kosmos, by podbijać nieznane światy i toczyć walki na powierzchni różnych planet.

Fabuła gry stawia przeciwko sobie 7 różnych ras, konkurujących ze sobą w galaktycznych podbojach. Wśród nich pojawiają się podstępni Cephalianie, jaszczuropodobni Dragonianie, barbarzyńcy z plemienia Khalian, kocia rasa Hressa, insektoidy Xritra, oraz oczywiście ludzie – zarówno Ci praworządni, jak i separatyści zrzeszeni pod faszystowską hegemonią Schleinel.

Pod względem mechaniki mamy w zasadzie do czynienia z Panzer Generalem w kosmosie. Bitwy rozgrywane są w identyczny sposób na mapach, złożonych z heksagonalnych pól. Poza walkami, dbamy oczywiście o aspekt ekonomiczny, kopalnie, fabryki itp. Różnicę zasadniczą stanowi wachlarz jednostek, przy pomocy których osiągać będziemy stawiane przed nami cele. Do dyspozycji graczy oddano ponad 90 różnych typów – od sił lądowych, przypominających nieco te z okresu II wojny światowej, na szerokiej gamie statków kosmicznych skończywszy. Wśród tych ostatnich nie zabrakło statków transportowych, zwiadowczych i rakietowych, pancerników, krążowników i niszczycieli.

Oprócz kampanii jednoosobowej, zgodnie z tradycją serii, Star General oferuje możliwość gry multiplayer w trybie „hotseat” i za pośrednictwem poczty e-mail.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star General

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star General

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 90, 16 MB RAM, Karta grafiki 1 MB, 30 MB HDD, DOS/Windows 95