Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Allied General (PC)
OkładkaAllied General (PC)

Allied General PC

Bezpośredni sequel kultowej strategii turowej Panzer General z 1994 roku. Tym razem przeżywamy drugą wojnę światową z punktu widzenia aliantów, biorąc udział w kampanii rosyjskiej, brytyjskiej, bądź amerykańskiej.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Allied General Premiera PC

31stycznia1996

producent: Strategic Simulations Inc. wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Allied General to bezpośredni sequel kultowej strategii turowej Panzer General stworzonej przez Strategic Simulations Inc. w 1994 roku. Tym razem przeżywamy drugą wojnę światową z punktu widzenia aliantów.

W grze możemy wziąć udział w kampanii wojsk rosyjskich, amerykańskich oraz dwóch kampaniach brytyjskich. Kampania sowiecka obejmuje radziecką inwazję na Finlandię, znaną jako Wojna Zimowa, obronę Moskwy oraz kontratak na jednostki osi. Dowodząc wojskami amerykańskimi bierzemy udział w operacji Torch i dalszych wydarzeniach związanych z niemiecką inwazją na Europę. W kampaniach brytyjskich walczymy głównie w Afryce Północnej, począwszy od Sidi Barrani, na ostatecznym ataku aliantów w Tunisie skończywszy. Spora część map wykorzystanych w grze jest powtórzeniem tych znanych z części pierwszej.

W przeciwieństwie do pierwowzoru, Allied General przygotowany został z myślą o możliwościach systemu Windows. Wpłynęło to nie tylko na jakość oprawy graficznej, ale również przyjaźniejszy w obsłudze interfejs. Poza tym w grze zastosowano sprawdzone, choć dla rasowych strategów mocno kontrowersyjne, rozwiązania z części pierwszej. Mamy więc zaczerpnięty z gier RPG awans jednostek i możliwość wykorzystania ich w wielu kolejnych bitwach, sklep - w którym możemy zakupić dla swoich oddziałów odpowiednie wsparcie, czy też wynik punktowy, mający wpływ na kolejność i dostępność następnych misji.

Prócz rozgrywki skierowanej dla jednego gracza, Allied General daje nam możliwość zabawy dwóch graczy przy jednym komputerze, bądź przy pomocy systemu PBEM z użyciem poczty elektronicznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Allied General: Odpowiednia dla każdego wieku.

Allied General Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486/66
  • 8 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • 3 MB HDD
  • Windows 3.X/95