Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Gnomz (Wii)

Gnomz Wii

Bitewna platformówka 2D nastawiona na dynamiczną rozgrywkę w trybie wieloosobowym. Gracze kontrolują poczynania krasnali ogrodowych, które zawzięcie rywalizują ze sobą o kolorowe skarpetki.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | multiplayer | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Gnomz (Wii)

producent: QubicGames

wydawca: QubicGames

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

3listopada2011

Gnomz to propozycja studia QubicGames skierowana do miłośników rywalizacji w gronie rodziny i przyjaciół. Produkcja łączy elementy zręcznościowej platformówki oraz gry akcji w mocno humorystycznym wydaniu.

Głównymi bohaterami gry są krasnale ogrodowe. Na co dzień wydają się one jedynie sympatycznymi ozdobami. W rzeczywistości skrzaty tylko czekają na okazję, by wykraść skarpetkę i uciec z nią do swojego świata, gdzie stanowią one przedmiot zażartych bitew...

Gra oferuje trzy tryby zabawy: Smash Match (wariacja na temat doskonale znanego trybu death match), Capture the Sock (zdobądź skarpetę) oraz Socker (kolekcjoner skarpet). Każdy z nich nastawiony jest w głównej mierze na rozgrywkę wieloosobową. W starciach multiplayer uczestniczyć może maksymalnie czterech graczy, przy czym każdy z nich musi dysponować jednym kontrolerem Wii Remote.

Cechująca się dużą dynamiką rozgrywka polega głównie na przeskakiwaniu pomiędzy platformami, walce z rywalami i zbieraniu kolorowych skarpet. Aby wyeliminować przeciwnika należy dotknąć go końcem krasnoludzkiej czapki, czyli w praktyce doskoczyć do niego z niższego poziomu. Zmagania toczą się na 25 fantastycznych arenach, które obfitują w interaktywne elementy.

Oprawa wizualna Gnomz utrzymana jest w jaskrawej kolorystyce, która dobrze komponuje się z kreskówkową grafiką 2D. Deweloperzy sięgnęli przy tym po autorski silnik C-Way Engine. Zabawie towarzyszy podkład dźwiękowy składający się ze skocznych utworów w stylu folk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Gnomz

odpowiednia dla każdego wieku