Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2013, 10:14

autor: Góral

SingStar w tym roku doczeka się kolejnych zmian

Po zeszłorocznej metamorfozie marki SingStar (porzucenie pudełkowej sprzedaży na rzecz darmowej aplikacji) czas na kolejne zmiany. Dave Ranyard, szef Sony Computer Entertainment London, wyjawił, że w tym roku produkcja doczeka się całkowitej przebudowy.

W październiku 2012 roku popularna gra muzyczna SingStar porzuciła wcześniejszy model biznesowy na rzecz darmowej aplikacji dostępnej dla każdego użytkownika konsoli PlayStation 3. Jak się okazało, był to jednak dopiero początek zmian, jakich w przyszłości doczeka się marka.

SingStar – konsolowe karaoke firmy Sony. - SingStar w tym roku doczeka się kolejnych zmian - wiadomość - 2013-09-17
SingStar – konsolowe karaoke firmy Sony.

Dave Ranyard, szef londyńskiego studia Sony Computer Entertainment, stwierdził, że wypuszczona w zeszłym roku aplikacja to tylko wstęp do dalszej metamorfozy.

„Faza 2 to kompletna przebudowa całej konstrukcji gry i interfejsu użytkownika, dostosowująca tytuł do wymagań ery free-to-play. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku.” – powiedział Ranyard.

Nie wyjaśniono jednak, co kryje się za tymi słowami. Możemy jedynie przypuszczać, że tytuł zostanie udostępniony także użytkownikom konsoli PlayStation 4. Być może część oferowanych utworów dostępna będzie za darmo dla posiadaczy usługi PlayStation Plus (obecnie darmowe są tylko „dema” piosenek). Nie pozostaje nam nic innego jak spokojnie poczekać na dalsze informacje.

SingStar w tym roku doczeka się kolejnych zmian - ilustracja #2SingStar to popularna seria gier wideo, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 2 w 2004 roku. Jest to zabawa w karaoke, polegająca oczywiście na śpiewaniu wybranych piosenek. Do niedawna kolejne odsłony ukazywały się w ramach normalnej dystrybucji (wersje pudełkowe), jednak od zeszłego roku centrum gry stanowi jej cyfrowy sklep, a odpowiednia aplikacja oferowana jest za darmo w PlayStation Store. Do zabawy wymagane są odpowiednie mikrofony albo kamera PlayStation Eye.