Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGCN
Okładka Dance Dance Revolution: Mario Mix (GCN)

Dancing Stage: Mario Mix GCN

Dance Dance Revolution: Mario Mix

Dance Dance Revolution: Mario Mix jest kolejną częścią niezwykle popularnego cyklu gier muzycznych, zapoczątkowanego w 1998 roku.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Dance Dance Revolution: Mario Mix (GCN)

producent: Konami

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

24października2005

Dance Dance Revolution: Mario Mix jest kolejną częścią niezwykle popularnego cyklu gier muzycznych, zapoczątkowanego w 1998 roku. Do niniejszego produktu dołączono specjalny kontroler w formie maty do tańczenia, pozwalającej na wciskanie stopami odpowiednich kombinacji kierunkowych w rytm konkretnych melodii. Rzecz jasna nie tylko znakomity dźwięk stanowi o sile DDR: MM, ponieważ developerzy postarali się o elegancką oprawę wizualną 3D, przypominającą komiksy i filmy animowane.

Wirtualna biblioteka piosenek obejmuje ponad dwadzieścia rozmaitych „kawałków” zaczerpniętych m.in. z przeróżnych elektroniczno-rozrywkowych pozycji marki Nintendo (np. Super Mario Bros., Dr. Mario, Wario World, Mario Party 5 i Mario Kart: Double Dash!!). Omawiany produkt posiada nawet nieskomplikowaną warstwę fabularną, traktującą o przywracaniu ładu w Królestwie Grzybów poprzez odtwarzanie wyglądu tajemniczych Muzycznych Kluczy. Sukces gwarantuje poprawne „klepanie” należytych kombinacji kroków tanecznych i przechodzenie w ten sposób kolejnych poziomów o rosnącym stopniu trudności.

Standardowo obok tytułowego hydraulika Mario pojawia się także jego brat Luigi, jak również mnóstwo innych charakterystycznych bohaterów (Wario, Waluigi, Bowser etc.). Ponadto wprowadzono sporo sekretnych bonusów (dodatkowe piosenki, ukryte mini-gry itp.), możliwych do odblokowania po wykonaniu określonych zadań. Całość uzupełnia tryb rywalizacji dwuosobowej oraz interesująca opcja, pozwalająca na liczenie kalorii, spalanych podczas zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Dancing Stage: Mario Mix

Klasyfikacja PEGI Dancing Stage: Mario Mix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dancing Stage: Mario Mix

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci, mata do tańczenia

Dance Dance Revolution w klubach fitness

wiadomość15 marca 2007

Firma Konami promuje swoją niezwykle popularną serię gier tanecznych – Dance Dance Revolution nie tylko jako świetną zabawę, ale również jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zdobycie lepszej kondycji fizycznej. Wobec takie podejścia nie dziwi fakt, że wspomniana firma podpisuje umowy na wykorzystanie swoich produktów w szkołach, a ostatnio nawet w centrach fitness.

O wpływie gier z serii Dance Dance Revolution na zdrowie

wiadomość2 lutego 2007

Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, że gry wymagające aktywności ruchowej mogą być świetnym lekarstwem na otyłość. Zostało to potwierdzone przez wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Games for Health. Dotyczył on wpływu, jaki mają na dzieci z nadwagą gry typu Dance Dance Revolution.

Marka In the Groove pod jednym dachem z Dance Dance Revolution

wiadomość19 października 2006

Z pojęciem gry tanecznej kojarzy się najczęściej dowolna odsłona serii Dance Dance Revolution, znanej w Europie pod nazwą Dancing Stage. Odpowiedzialna za tę markę korporacja Konami wystąpiła swego czasu (konkretnie na początku maja ubiegłego roku) na drogę sądową przeciwko firmie Roxor Games, która stworzyła klon DDR w postaci In the Groove. Właśnie doszło do zakończenia niniejszego sporu.

Roztańczony Mario ciągle w grze
Roztańczony Mario ciągle w grze

wiadomość5 grudnia 2005

Informacje o tajemniczym znikaniu Dance Dance Revolution: Mario Mix okazały się mocno przesadzone. Nintendo oficjalnie dementuje wszelkie plotki.

DDR: Mario Mix znika ze sklepów?

wiadomość1 grudnia 2005

Swego czasu zagrywałem się w samochodową pozycję o tytule Vanishing Point, wydaną na PlayStation i Dreamcasta w roku 2001. Niby nic szczególnego, ale wciągnęła mnie na jakiś czas. Dlaczego wspomniałem o niej akurat teraz? Ponieważ wiąże się z nią niejako gra, która jest bohaterką tejże wiadomości. Obie mają coś wspólnego ze... znikaniem.