Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGCN
Okładka Donkey Kong Jungle Beat (GCN)

Donkey Kong Jungle Beat GCN

Następna część przygód popularnego goryla. Tym razem Nintendo zdecydowało się na połączenie gry muzycznej i platformówki. W Jungle Beat bohaterem sterujemy za pomocą dwóch elektronicznych bębenków zwanych bongosami.

Towarzyskie | platformówki | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Donkey Kong Jungle Beat (GCN)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

4lutego2005

Następna część przygód popularnego goryla. Tym razem Nintendo zdecydowało się na połączenie gry muzycznej i platformówki. W "Jungle Beat" sterujemy za pomocą dwóch elektronicznych bębenków zwanych bongosami (zestaw jest też wyposażony w mikrofon do wychwytywania klaśnięć).

Od wcześniejszych gier o gorylu odróżnia ją właśnie nowatorski sposób sterowania kudłatym bohaterem. Autorzy zadbali na szczęście by używanie bębenków nie było dla gracza kłopotliwe. Uderzenie w prawy bębenek spowoduje po prostu, że goryl pójdzie w prawo. Pacnięcie w lewy przesunie go analogicznie w lewym kierunku. Uderzenie w obydwa naraz sprawi, że małpiszon podskoczy, a klaśnięcie w dłonie służy do interakcji z otoczeniem. Klaszcząc możemy na przykład zrzucać banany z drzew lub chwycić się lecącego ptaka, by ten podwiózł nas na platformę wyżej. Poziomy są oczywiście specjalnie dostosowane do specyficznego sterowania i nie ma mowy o przeszkodach, które wymagałyby zastosowania pada. Swoją budową przypominają te z "Donkey Kong Country" na konsolę Super Nintendo. Graczy czeka więc wiele przygód takich jak przeskakiwanie z liany na lianę, ucieczka na grzbiecie zwierzaka przed śniegową kulą i oczywiście zbieranie ton bananów.

Na końcu każdego poziomu czeka na goryla boss w postaci np. złej małpy o płonących wściekłością oczach, feniksa pilnującego jaja czy też nosorożca z wiadomo czym. Używane w "Jungle Beat" bongosy znajdą też zastosowanie w obu częściach, typowo już muzycznej, gry "Donkey Konga".

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Donkey Kong Jungle Beat

Klasyfikacja PEGI Donkey Kong Jungle Beat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Donkey Kong Jungle Beat

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci, Donkey Konga Tarukonga

Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?
Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?

wiadomość14 czerwca 2010

Według niepotwierdzonych informacji serwisu IGN, Retro Studios pracuje nad nową odsłoną cyklu Donkey Kong, przeznaczoną na Wii. Wynika z nich również, że prezentacja kolejnego dzieła twórców serii Metroid Prime odbędzie się w trakcie konferencji koncernu Nintendo w trakcie targów E3 (jej początek nastąpi we wtorek, o godzinie 18:00).

Kolejna gra z serii Donkey Kong zmierza na konsolę Nintendo GameCube
Kolejna gra z serii Donkey Kong zmierza na konsolę Nintendo GameCube

wiadomość10 maja 2006

Choć podczas wczorajszej konferencji zorganizowanej przez Nintendo skupiono się na prezentacji gier zmierzających na Wii i DS-a, posiadacze konsoli GameCube również dostaną w swoje ręce kilka nowych pozycji. Wśród zapowiedzianych gier znajduję się nowa pozycja z serii Donkey Kong.

Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution
Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution

wiadomość25 kwietnia 2006

Nie trzeba parać się jasnowidztwem, aby przewidzieć, że koncern Nintendo będzie starał się wykorzystać swoich największych bohaterów w grach na konsolę Revolution. Jest już pewne, że z myślą o wielce oczekiwanym urządzeniu japońskiej firmy powstanie nowy program z hydraulikiem Mario w roli głównej, a także produkt z cyklu The Legend of Zelda. Do tej kolekcji dołączy również Donkey Kong.