Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGCN
Okładka Donkey Konga 2: Hit Song Parade (GCN)
OkładkaDonkey Konga 2: Hit Song Parade (GCN)

Donkey Konga 2: Hit Song Parade GCN

Donkey Konga 2 to kontynuacja znanej gry muzycznej o tym samym tytule. Tak jak część pierwsza wykorzystuje ona specjalne bębenki-bongosy, na których gracz wystukuje rytm do zamieszczonych na płycie utworów.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Donkey Konga 2: Hit Song Parade Premiera GCN

10maja2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Donkey Konga 2: Hit Song Parade

Mario Party 7

Donkey Konga

Donkey Kong Jungle Beat

Donkey Konga 2 to kontynuacja znanej gry muzycznej o tym samym tytule. Tak jak część pierwsza wykorzystuje ona specjalne bębenki-bongosy, na których gracz wystukuje rytm do zamieszczonych na płycie utworów.

Ogólnie, tak jak większość gier muzycznych, Donkey Konga 2 w całości opiera się na rytmice. Druga część bardzo przypomina pierwszą i zmiany są tylko kosmetyczne. Do dyspozycji mamy 30 nowych utworów, z których połowa jest zarezerwowana wyłącznie dla wersji europejskiej. Możemy akompaniować tak znanym przebojom jak Enjoy The Silence zespołu Depeche Mode czy Loosing My Religion REM. Oprócz utworów popowych są tu też kawałki rockowe, taneczne, latynoskie oraz klasyczne. Dla miłośników uniwersum bohaterów Nintendo, producent przygotował 5 utworów m. in. z Super Mario Bros czy Pokemona zaaranżowanych do graniach z bębenkami. Trzeba jednak dodać, że niemal wszystkie utwory to jedynie covery znanych hitów, wykonywane przez nieznanych muzyków i wokalistów.

Od strony graficznej mamy do czynienia z typowym dla tego gatunku minimalizmem. Po ekranie przesuwają się od lewej do prawej znaki symbolizujące uderzenie jakie powinniśmy wykonać. Możemy uderzać lewą lub prawą dłonią, lub obiema równocześnie. Od czasu do czasu trzeba też klaskać. Im wyższy poziom trudności, tym znaki przesuwają się szybciej oraz zwiększa się ich różnorodność.

Warto dodać, że jeśli posiadamy większą ilość bębenków, możemy zagrać znane melodie razem z przyjaciółmi. Gra obsługuje do 4 par bębenków jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Donkey Konga 2: Hit Song Parade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Donkey Konga 2: Hit Song Parade Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Donkey Konga Tarukonga