Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2007, 13:20

autor: Basza

Firma Anaconda zapowiada grę Windchaser

Przedstawiciele firmy Anaconda oświadczyli, że właśnie rozpoczęto prace nad nową grą z gatunku strategii czasu rzeczywistego o nazwie Windchaser, a za jej produkcję odpowiada nowopowstałe studio Chimera Entertainment.

Przedstawiciele firmy Anaconda oświadczyli, że właśnie rozpoczęto prace nad nową grą z gatunku strategii czasu rzeczywistego o nazwie Windchaser, a za jej produkcję odpowiada nowopowstałe studio Chimera Entertainment.

Firma Anaconda zapowiada grę Windchaser - ilustracja #1

Akcja gry Windchaser rozgrywa się w fantastycznym świecie Ensai, który niestety w skutek wielkiego konfliktu, zakończonego wieki temu został całkowicie zdewastowany, a po prastarej cywilizacji zamieszkującej te tereny pozostała jedynie sterta kamieni. Potężny wybuch zmiótł mieszkańców Ensai z powierzchni planety, a ruiny miast mają przypominać ocalałym o zniszczeniu, jakie nawiedziło ich świat.

Firma Anaconda zapowiada grę Windchaser - ilustracja #2

Na szczęście społeczność pomału się odradza. Ocalali z katastrofy ludzie zaczęli łączyć się w gildie i tworzyć nowe miasta, a dzięki połączeniu starych magicznych artefaktów i nowoczesnej technologii możliwe stało się stworzenie niezwykle pomocnych urządzeń i wehikułów. Jednymi z takich pojazdów są potężne, latające statki handlowe, które zostały wyposażone w żagle przypominające skrzydła, a napędzane są ogromnymi silnikami wiatrowymi. Niedługo potem między gildiami wybucha nowy konflikt, tym razem o podłożu religijnym, a ogromne statki zamieniają się w narzędzia walki.

Firma Anaconda zapowiada grę Windchaser - ilustracja #3

Windchaser będzie rozbudowaną, taktyczną strategią czasu rzeczywistego. Gracz staje na czele jednej z gildii i przejmuje dowództwo nad latającym statkiem, który w trakcie walk służy jako centrum dowodzenia. Na jego pokładzie będzie można rekrutować nowych członków załogi i wojowników, którzy w miarę postępów w grze zdobywać będą cenne punkty doświadczenia. Dzięki licznym ulepszeniom gracz będzie mógł w trakcie rozgrywki przerabiać i unowocześniać swój statek wedle własnego uznania.

Według zapewnień niemieckiego wydawcy, Windchaser zadebiutuje na rynku dopiero w pierwszym kwartale 2008 roku.