Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2007, 09:35

autor: Sargeras

Frontline: Fields of Thunder w fazie "Gold"

Paradox Interactive – rzec można, jeden z czołowych wydawców gier strategicznych, wczoraj podał informację mówiącą, że jego kolejna wojenna propozycja - Frontline: Fields of Thunder, trafiła do tłoczni.

Paradox Interactive – rzec można, jeden z czołowych wydawców gier strategicznych, wczoraj podał informację mówiącą, że jego kolejna wojenna propozycja - Frontline: Fields of Thunder, trafiła do tłoczni.

Tytuł ten jest kontynuacją serii gier strategicznych czasu rzeczywistego (RTS), nawiązujących do tematyki II wojny światowej, a będących dziełem studia Nival Interactive (Blitzkrieg, Blietzkrieg 2). Tym razem gracz zostanie rzucony w piekło bitwy na Łuku Kurskim, która była ostatnim zrywem Wermachtu na froncie wschodnim. Wtedy to, w lipcu 1943 roku, na odcinku kilkudziesięciu kilometrów starło się ponad 2 mln żołnierzy, ok. 5,5 tys. czołgów, ok. 30 tys. dział i ok. 4,5 tys. samolotów. Operacja przeszła do historii jako największa bitwa pancerna (12 lipca - Prochorowka) w dziejach ludzkości i była początkiem końca III Rzeszy.

Frontline: Fields of Thunder w fazie 'Gold' - ilustracja #1

 

Dzięki Frontile: Fields of Thunder gracze będą mogli się sprawdzić zarówno na poziomie strategicznym, jak i taktycznym. Szczegółowo odwzorowane mapy dadzą szeroki ogląd sytuacji i pozwolą odczuć historyczny wymiar rozgrywki. Ponadto autentyczne wojenne uwarunkowania i operacje zostały przedstawione z takim pietyzmem i wiarygodnością, że uznano za konieczne wyposażyć grę w niosącą niezbędną pomoc encyklopedię.

Tytuł trafi do sprzedaży 16 marca w Niemczech i Skandynawii, 20 marca w Ameryce Północnej, 30 marca we Francji, a 6 kwietnia w Wielkiej Brytanii. W Polsce grę wyda Cenega Poland pod tytułem Frontline: Kursk, a jej cena wyniesie 29,90 zł. Nie jest jednak znana data premiery.

Frontline: Fields of Thunder w fazie 'Gold' - ilustracja #2

 

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Encyklopedii i oficjalnej witryny.