Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2007, 10:14

autor: Jiker

Gra Okami jedną z gwiazd tegorocznego Japan Media Arts Festival

Jubileuszowy, dziesiąty doroczny Japan Media Arts Festival okazał się szczęśliwy dla twórców gry Okami. Została ona bowiem doceniona przez tamtejsze jury i uhonorowana główną nagrodą w kategorii Rozrywka.

Jubileuszowy, dziesiąty doroczny Japan Media Arts Festival okazał się szczęśliwy dla twórców gry Okami. Została ona bowiem doceniona przez tamtejsze jury i uhonorowana główną nagrodą w kategorii Rozrywka. Przedmiotem zainteresowania organizatorów Japan Media Arts Festival są produkty odznaczające się ponadprzeciętną oryginalnością, wynikającą z kreatywności twórców, która szła w parze z wielkim wysiłkiem umysłowym bądź fizycznym.

Epicka i artystycznie natchniona produkcja Clover Studios (wydawcą jest Capcom) wyprzedziła takie tytuły, jak Rhythm Heaven, wyprodukowaną przez autorów serii WarioWare, oraz Cooking Navi powstałą na konsolę Nintendo DS. Obie te pozycje otrzymały wyróżnienia.

Nagrody Japan Media Arts Festival w kategorii Rozrywka przyznawane są dopiero od 2003 roku. W tym czasie nagrodzone zostały takie produkcje, jak Nintendogs, WarioWare: Twisted! oraz Final Fantasy Crystal Chronicles. We wcześniejszy latach wirtualna rozrywka dostrzegana była stosunkowo rzadko – warte wspomnienia są wyróżnienia dla takich gier, jak REZ (Dreamcast), który otrzymał specjalną nagrodę w roku 2002, oraz Dragon Quest VII (Playtation), uhonorowany zaszczytnym pierwszym miejscem w kategorii Digital Interactive Art w 2000 roku.