Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2007, 09:10

autor: Sargeras

10 najlepiej sprzedających się gier na PC w USA (21/02/07)

Pora na rzut okiem na najbardziej chłonny rynek gier, leżący za oceanem. Obecnie króluje tam World of Warcraft: The Burning Crusade. Tytuł ten zastąpił na prowadzeniu... World of Warcraft, który jest na drugim miejscu.

Pora na rzut okiem na najbardziej chłonny rynek gier, leżący za oceanem. Obecnie króluje tam World of Warcraft: The Burning Crusade. Tytuł ten zastąpił na prowadzeniu... World of Warcraft, który jest na drugim miejscu. Sytuacja ta nie powinna być zaskoczeniem: wszak do tej pory WoW posiada ponad 8 mln subskrybentów (co stanowi ok. 50% światowego rynku MMOG), zaś sprzedaż dodatku WoW: The Burning Crusade już pierwszego dnia wyniosła 2,5 mln egzemplarzy. WoW jest nadal kurą znoszącą złote jaja.

Warto też zauważyć, że w pierwszej szóstce mamy 3 tytuły z gatunku MMORPG oraz 3 tytuły z serii The Sims (wydawcą serii jest Electonic Arts). Następnie mamy grę sportową, taktyczną grę akcji w postapokaliptycznym świecie, symulację teleturnieju i grę logiczną. Taki rozkład gatunkowy najlepiej sprzedających się gier wiele mówi o preferencjach amerykańskich graczy.

A oto lista Best Selling PC Games w USA w okresie pomiędzy 4 a 10 lutym:

Lp.

Tytuł

1.

World of Warcraft: The Burning Crusade

2.

World of Warcraft

3.

The Sims 2

4.

The Sims: Life Stories

5.

Vanguard: Saga of Heroes

6.

The Sims 2: Pets

7.

Madden NFL 07

8.

Battlefield 2142

9.

Deal or No Deal

10.

Bejeweled 2