Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 lutego 2007, 12:06

autor: Metatron

Wyniki badań: gry nie powodują agresywnych zachowań

Dyskusja o wpływie brutalnych gier na umysły graczy trwa nie od wczoraj. Raz po raz jakaś spragniona sensacji gazeta czy program telewizyjny piętnują taką to a taką produkcję za skłonienie danej osoby do aspołecznych zachowań, chuligaństwa, pobić, a nawet morderstw.

Dyskusja o wpływie brutalnych gier na umysły graczy trwa nie od dziś. Raz po raz jakaś spragniona sensacji gazeta czy program telewizyjny piętnują taką to a taką produkcję za skłonienie danej osoby do aspołecznych zachowań, chuligaństwa, pobić, a nawet morderstw. Jak wykazały badania przeprowadzone przez Texas A&M International University, granie w pełne przemocy produkcje może co najwyżej nas zeźlić, ale nie skłonić do agresywnych zachowań.

Raport o wpływie brutalnych gier na graczy został sporządzony w oparciu o wyniki 25 niezależnych badań. Naukowcom przyświecał cel ostatecznego rozwiązania kwestii, czy istnieje powiązanie między grami a przemocą.

Oto, co możemy przeczytać w podsumowaniu raportu: „Ostateczne wyniki badania wykazały, że brutalne gry zdają się nie mieć wpływu na zwiększenie agresywnego zachowania… Wygląda na to, że to media należy obwiniać za wskazywanie na przemoc w grach jako bezpośredniej przyczyny agresji. Pomimo tego, że badania nad wpływem przemocy w grach na ludzi są stosunkowo nową dziedziną, niektórzy naukowcy uważają, że dowody są rozstrzygające”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.