Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2007, 12:20

autor: Łukasz Malik

W Wiedźmina zagramy latem, budżet produkcji: 19,1 mln. złotych

Jeszcze 25 stycznia br. w oświadczeniu CD Projektu dotyczącego produkcji Wiedźmina na telefony komórkowe, wiosna 2007 była typowana na oficjalną datę premiery tej oczekiwanej polskiej produkcji. Jednak lektura artykułu opublikowanego na internetowej stronie Pulsu Biznesu wzbudziła w nas pewne wątpliwości.

Jeszcze 25 stycznia br. w oświadczeniu CD Projektu dotyczącego produkcji Wiedźmina na telefony komórkowe, wiosna 2007 była typowana na oficjalną datę premiery tej oczekiwanej polskiej produkcji. Jednak lektura artykułu opublikowanego na internetowej stronie Pulsu Biznesu wzbudziła w nas pewne wątpliwości. Interesujący wydał się fragment wypowiedzi Michała Kicińskiego z firmy CD Projekt:

„Premiera odbędzie się jednocześnie: w Japonii, w USA, Unii Europejskiej i w Rosji. W trakcie premiery gra będzie dostępna w minimum 11 wersjach językowych.”

Połączyliśmy tą wypowiedź z kolejnym oficjalnym oświadczeniem prasowym sprzed trzech dni, które mówi że The Witcher w USA będzie miał premierę dopiero jesienią. A skoro jesteśmy w Unii, to jesienna premiera według słów Marcina Kicińskiego mogła dotyczyć także naszego kraju. Postanowiliśmy wyjaśnić tą sprawę. Jak nas poinformował PR Marketing Manager CD Projektu, pan Krzysztof Szulc, oficjalną datą premiery Wiedźmina na całym świecie jest lato 2007, data dotyczy również naszego kraju. Obecnie trwają negocjacje z Atari, aby zapowiedziana na jesień premiera w Stanach Zjednoczonych również miała miejsce latem. Oznacza to, że w Wiedźmina prawdopodobnie zagramy między 22 czerwca a 23 września. Z dotychczasowych doświadczeń, trudno przypuszczać, że wydawca zdecyduje się wypuścić tak głośny tytuł w środku lata, które jakby nie patrzeć jest sezonem ogórkowym w branży gier. Czyżbyśmy mieli zagrać w Witchera dopiero na początku września? To na razie tylko spekulacje...

To jednak nie koniec ciekawych informacji, we wspomnianym artykule ujawniono także budżet Wiedźmina, wyniósł on 19,1 miliona złotych. Szacowany pierwszy nakład na całym świecie wyniesie 750 tysięcy egzemplarzy. Celem jest sprzedanie miliona egzemplarzy w ciągu roku od premiery. Ponadto CD Projekt zamierza wejść na giełdę w 2008 roku.