Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 5 lutego 2007, 18:23

Atari amerykańskim wydawcą Wiedźmina

Atari, Inc. (Nasdaq: ATARD) jeden z największych wydawców gier komputerowych na świecie oraz CD Projekt Sp. z o.o. informują o podpisaniu umowy dotyczącej dystrybucji gry Wiedźmin.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Atari, Inc. (Nasdaq: ATARD) jeden z największych wydawców gier komputerowych na świecie oraz CD Projekt Sp. z o.o. informują o podpisaniu umowy dotyczącej dystrybucji gry Wiedźmin.

Firma Atari, Inc. zajmie się promocją i dystrybucją gry w Ameryce Północnej jesienią 2007 roku. Wiedźmin będzie wydany w programie Games for Windows, co gwarantuje kompatybilność gry z systemami Windows XP i Windows Vista.

Wiedźmin to gra, która wnosi do gatunku fantasy RPG powiew świeżości. Stworzona na podstawie bestsellerowych powieści Andrzeja Sapkowskiego pozwala graczowi wcielić się w rolę posiadającego nadludzkie zdolności wiedźmina Geralta, legendarnego zabójcy potworów i mistrza walki mieczem. Inspiracje literackim pierwowzorem gwarantują niepowtarzalny świat pełen politycznych intryg, w którym nie ma jasnej granicy między dobrem i złem. Wiedźmin oferuje nowe podejście do tradycyjnej rozgrywki znanej z komputerowych gier role-playing, idealnie łącząc rozbudowaną, wielowątkową fabułę z niezwykle dynamicznym systemem walki. To idealna pozycja zarówno dla miłośników gier ze złożoną, nieliniową opowieścią, jak i dla fanów mocnej akcji.

"Wiedźmin jest doskonałą grą, wywołującą olbrzymie zainteresowanie wśród wszystkich graczy, od samego początku procesu produkcji." - powiedział Jeremiah Cohn, Menadżer Produktu ze strony Atari, Inc. - "Podejmując się dystrybucji Wiedźmina, Atari kontynuuje swoją misję wprowadzania najlepszych tytułów na rynek Ameryki Północnej. Jesteśmy gotowi uczynić z Wiedźmina jedną z najbardziej oczekiwanych gier RPG roku."

"Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozpoczęcia długiej i owocnej współpracy z Atari, wydawcą, który doskonale rozumie nasz cel - dostarczenie graczom gry RPG najwyższej jakości," - Michał Kiciński, Joint CEO CD Projekt. - "Liczymy na to, że współpraca z Atari pomoże nam dotrzeć z naszą grą do szerokiej publiczności".