Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2007, 11:10

autor: Metatron

Nowa odsłona Castlevanii trafi na PSP

Dwie ostatnie części Castlevanii, które ukazały się na rynku, przeznaczone były na konsolę NDS, co wzbudzało zazdrość licznych miłośników serii posiadających PSP. Sytuacja ta jednak ulegnie zmianie, a to za sprawą przygotowywanej specjalnie z myślą o handheldzie Sony produkcji Castlevania: The Dracula X Chronicles.

Dwie ostatnie części Castlevanii, które ukazały się na rynku, przeznaczone były na konsolę NDS, co wzbudzało zazdrość licznych miłośników serii posiadających PSP. Sytuacja ta jednak ulegnie zmianie, a to za sprawą przygotowywanej specjalnie z myślą o handheldzie Sony produkcji Castlevania: The Dracula X Chronicles. Według zapowiedzi, szykuje się prawdziwa gratka dla fanów najpopularniejszego łowcy wampirów w historii gier.

Nowa odsłona Castlevanii trafi na PSP - ilustracja #1

Tytuł będzie nową wersją gry Castlevania: Rondo of Blood, która ukazała się jedynie w Japonii na konsolę Turbo Duo. Podczas gdy rozgrywka zostanie wierna swoim dwuwymiarowym korzeniom, oprawa graficzna zyska zupełnie nowy, pseudotrójwymiarowy wygląd. Ci, którzy będą chcieli porównać nową wersję z oryginałem, będą mieli taką możliwość, ponieważ na płycie znajdzie się również i pierwowzór gry. Ponadto, co z pewnością ucieszy fanów, do zestawu dołączona zostanie Castlevania: Symphony of the Night, pozycja uważana za najlepszą odsłonę serii. Ta jednak nie zostanie poddana żadnym ulepszeniom – gracze dostaną ją w takiej formie, w jakiej ukazała się na PSOne.

Nowa odsłona Castlevanii trafi na PSP - ilustracja #2

Aktualnie tytuł znajduje się we wczesnej fazie beta. Wciąż trwają prace nad jego udoskonaleniem. Premiera planowana jest na piętnastego września tego roku. Zarówno producentem, jak i wydawcą gry jest firma Konami.

Nowa odsłona Castlevanii trafi na PSP - ilustracja #3