Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Stuntman (PS2)

Stuntman PS2

Wyjątkowo trudna zręcznościówka, w której wcielamy się w postać kaskadera filmowego. Do wykonania mamy kilkadziesiąt różnych misji, wymagających ogromnej precyzji i umiejętnego panowania nad autem.

Akcji | samochodowe | kaskaderskie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Stuntman (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

23czerwca2002

Stuntman to jedna z najciekawszych gier zręcznościówych, które zdecydowano się wydać na konsolę PlayStation 2. Warto jednocześnie dodać, iż mamy tu do czynienia z tytułem stworzonym wyłącznie z myślą o posiadaczach platformy firmy Sony. Gra nie doczekała się więc konwersji na Xbox’a czy Gamecube’a. W trakcie zabawy mamy okazję wcielić się w postać kaskadera filmowego. Naszym zadaniem jest natomiast wykonywanie mrożących krew w żyłach popisów bezbłędnej jazdy, a także branie udziału w mniej lub bardziej widowiskowych kraksach. Można więc stwierdzić, iż gra pod wieloma względami przypomina takie serie jak Destruction Derby, FlatOut, czy wreszcie Burnout. Należy jednak zaznaczyć, iż stopień trudności zabawy został ustalony na bardzo wysokim poziomie. Wielu graczy nie powinno to jednak dziwić. Za produkcję gry odpowiedzialna jest bowiem firma Reflections Interactive, która opracowała też między innymi cztery części słynnej sagi Driver.

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z kilkudziesięciu poziomów, które musimy wykonywać dokładnie w taki sposób, w jaki zostało to zaplanowane. Gra nie pozwala na popełnianie jakichkolwiek błędów, gdyż jest to równoznaczne z automatyczną porażką. Zadaniem gracza jest przede wszystkim wykonywanie efektownych poślizgów, skoków, czy chociażby umiejętne wymijanie innych pojazdów oraz znajdujących się na trasie przejazdu przeszkód. W trakcie zabawy na ekranie wyświetlane są dokładne wskazówki ze strony reżysera, do których musimy się dostosowywać. Warto w tym miejscu zauważyć, iż model jazdy jest wzorowany na serii Driver. Prowadzenie pojazdów może więc sprawiać dużo problemów.

W dalszej części zabawy przystępujemy do zdecydowanie ciekawszych akcji. Musimy na przykład unikać przejeżdżających pociągów, czy chociażby ogromnych metalowych konstrukcji. Bierzemy też udział w miłych dla oka kraksach. Po zakończeniu każdego etapu możemy skierować się do wyjątkowo rozbudowanego trybu Replay, tak aby obejrzeć swój przejazd. Dodatkowo po zaliczeniu pełnego rozdziału gra wyświetla na naszym ekranie pełnoprawny film, zmontowany między innymi ze scen, w których mieliśmy okazję wziąć udział.

Wizualnie gra prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługują przede wszystkim ładnie wykonane cienie oraz modele pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem wozu gracza. Warto także dodać, iż znajdujące się w otoczeniu obiekty mogą podlegać realistycznie ukazanym zniszczeniom. Stuntman nie posiada niestety żadnych trybów sieciowych. Tytuł ten powstał bowiem wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Stuntman

12+

Wymagania sprzętowe Stuntman

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Gralingrad – zły pomysł
Gralingrad – zły pomysł

wiadomość25 lutego 2009

W każdej sytuacji można mieć różne pomysły. Także twórcy gier mogą mieć na coś dobry pomysł i zły pomysł. Ja ostatnio trafiam głównie na produkcje, których autorzy mieli te gorsze.

Nigdy więcej Juiced i Stuntmana - koncern THQ zmienia plany na przyszłość

wiadomość24 stycznia 2008

Wbrew wcześniejszemu stanowisku, koncern THQ zdecydował się na usunięcie ze swojej listy wydawniczej gry Frontlines: Fuel of War w wersji na PlayStation 3. Noworoczne cięcia nie ograniczą się jednak tylko do tego tytułu. Również posiadacze starszej konsoli Sony, PlayStation 2, zostaną pozbawieni możliwości zabawy w Destroy All Humans: Big Willy Unleashed.

Gry z serii Red Faction, MX, Stuntman i Saint's Row głównymi pukntami planu wydawniczego firmy THQ

wiadomość3 lutego 2007

Brian Farrell ujawnił przyszłe plany firmy THQ, w której piastuje stanowisko prezesa. Dokonał tego w trakcie wczorajszej konferencji zorganizowanej z myślą o inwestorach.