Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOXPS2
Okładka MX 2002 Featuring Ricky Carmichael (XBOX)

MX 2002 Featuring Ricky Carmichael

MX 2002

Zwariowane wyścigi motocrossowe, w których bierzemy udział w wielu różnych typach zawodów, między innymi popisach kaskaderskich, czy rozbudowanych mistrzostwach. Na uwagę zasługuje szczegółowa oprawa audiowizualna produktu.

Wyścigi

Okładka MX 2002 Featuring Ricky Carmichael (XBOX)

data premiery gry:

3lip2001

PS2

4gru2001

XBOX

MX 2002 Featuring Ricky Carmichael to kolejna odsłona słynnej serii, zapoczątkowanej jeszcze na pierwszej generacji konsoli PlayStation. Tym razem mamy do czynienia z tytułem wydanym na PS2 oraz Xboxa. Warto dodać, iż obie edycje prezentują dość zbliżony poziom wykonania. MX 2002 zawiera niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch graczy. Pojedynki rozgrywane są oczywiście na podzielonym ekranie.

W opisywanej ścigałce bierzemy udział w zwariowanych zawodach motocrossowych, zasiadając za sterami jednej z kilkunastu dostępnych maszyn. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż rozgrywka pozbawiona jest jakichkolwiek znamion realistycznej symulacji. MX 2002 wypełniony jest ponadto zwariowanymi akrobacjami, za które (w zależności od wybranego trybu zabawy) można otrzymywać dodatkowe punkty czy inne premie.

Do dyspozycji gracza oddano kilka zróżnicowanych trybów zabawy. Exhibition pozwala rozegrać pojedynczy wyścig. Gracz może oczywiście wybrać jeden z odkrytych już torów, a także wpłynąć na inne elementy, bezpośrednio powiązane z przebiegiem zawodów. Freestyle opiera się wyłącznie na wykonywaniu wspomnianych już wcześniej trików (najczęściej w powietrzu). Tryb Challenge Mode zakłada wykonywanie zlecanych przez grę różnorakich wyzwań, wymagających na przykład dotarcia w ustalone miejsce przed upływem czasu, czy zdobycia określonej ilości punktów. W nagrodę za zaliczanie kolejnych wyzwań można odblokować ciekawe bonusy, między innymi filmiki ukazujące prawdziwych motocyklistów w akcji.

Kluczowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowany tryb kariery. W zależności od własnych preferencji można wybrać jednego z prawdziwych zawodników (w tym tytułowego Ricky’ego Carmichaela), bądź też stworzyć własną postać od podstaw. Zabawę rozpoczyna się w najniższej klasie, dysponując stosunkowo wolnymi modelami maszyn. W miarę rozwoju rozgrywki odblokowywane są jednak kolejne typy mistrzostw. Oprawa audiowizualna MX 2002 prezentuje wysoki poziom wykonania. Tyczy się to zarówno samych motocykli, jak i tras, na których rozgrywane są poszczególne typy zawodów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do MX 2002 Featuring Ricky Carmichael

Wymagania wiekowe MX 2002 Featuring Ricky Carmichael

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe MX 2002

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Gry z serii Red Faction, MX, Stuntman i Saint's Row głównymi pukntami planu wydawniczego firmy THQ

wiadomość3 lutego 2007

Brian Farrell ujawnił przyszłe plany firmy THQ, w której piastuje stanowisko prezesa. Dokonał tego w trakcie wczorajszej konferencji zorganizowanej z myślą o inwestorach.

PS2
XBOX