Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Starr Mazer (PC)
OkładkaStarr Mazer (PC)

Starr Mazer PC

Osadzona w realiach science fiction produkcja studia Imagos Softworks, stanowiąca połączenie klasycznej przygodówki point-and-click z sidescrollową zręcznościówką typu shmup. Akcja gry Starr Mazer rozgrywa się 130 lat po Wielkiej Wojnie, w ogarniętej chaosem galaktyce.

Przygodowe | point-and-click | 2D | crowdfunding | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starr Mazer Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Imagos Softworks Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Starr Mazer to osadzona w realiach science-fiction produkcja niezależna w stylu retro, stanowiąca oryginalne połączenie klasycznych przygodówek point-and-click z side-scrollowymi zręcznościówkami typu shoot’em up. Za powstanie gry odpowiada studio Imagos Softworks, założone przez deweloperów doświadczonych w branży gier oraz filmów. Produkcję tytułu ukończono w znacznej mierze dzięki środkom, zebranym na serwisie Kickstarter.

Akcja gry rozpoczyna się 130 lat po Wielkiej Wojnie, w pogrążonej w chaosie galaktyce. Jej bohaterem jest zaś najemny pilot Brick M. Stonewood – relikt dawnej epoki, znaleziony w stanie hibernacji przez pracujących górników. Przywrócony do życia w stacji naukowej w mieście Holloway-Exeter, postanawia przypomnieć sobie kluczowe fakty i wydarzenia ze swojej przeszłości. Aby to uczynić, nasz protagonista musi udać się na pokładzie statku Starr Wolf w wiele niebezpiecznych miejsc i odkryć tajemnice, drzemiące w niezbadanych zakątkach galaktyki.

Mechanika rozgrywki łączy elementy klasycznych przygodówek point-and-click z sekwencjami strzelankowymi oraz cut-scenkami, rozszerzającymi fabułę opowieści. Część przygodowa cechuje się staromodnym interfejsem, w którym mamy do dyspozycji pasek ekwipunku oraz listę możliwych czynności (typu: idź, weź, daj, otwórz, rozmawiaj itp.). Podczas rozgrywki zbieramy informacje, które prowadzą nas w kolejne rejony galaktyki, a przemieszczanie się pomiędzy nimi zrealizowano w formie klasycznych automatowych strzelanek. Zabawa podzielona jest na epizody, cechujące się pewną dozą nieliniowości. Kluczowe wydarzenia są od nas niezależne, ale grę poprowadzić możemy na kilka różnych sposobów, a podejmowane przez nas działania mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w dalszym toku rozgrywki.

Starr Mazer zrealizowany został w charakterystycznym stylu retro, przypominającym produkcje z początku lat 90-tych XX wieku. W podobnym klimacie utrzymana jest też ścieżka dźwiękowa gry, stworzona przez legendę gatunku chiptune Alexa Mauera we współpracy z twórcami, pracującymi zarówno przy klasykach pokroju Mega Mana, jak i nowszych produkcjach np. Shovel Knight.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Starr Mazer: Odpowiednia dla każdego wieku.