Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4SwitchXONEPC
Okładka Nidhogg 2 (PS4)

Nidhogg 2

Kontynuacja produkcji Marka "Messhofa" Essena z 2014 roku. Nidhogg 2 to gra akcji koncentrująca się na pojedynkach jeden na jednego, rozgrywanych na dużych, wielopoziomowych arenach przypominających lokacje z klasycznych platformówek.

Akcji | platformówki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Nidhogg 2 (PS4)

producent: Messhof

wydawca: Messhof

Strona oficjalna

data premiery gry:

15sie2017

PC PS4

19lip2018

XONE

22lis2018

Switch

Nidhogg 2 to gra akcji. Produkcję opracował Mark „Messhof" Essen, czyli ten sam deweloper, który był autorem wydanej w 2014 roku części pierwszej. Warto wspomnieć, że tym razem zaangażował on do pomocy inne osoby, co poskutkowało większą złożonością projektu.

Mechanika

W Nidhogg 2 podstawowe mechanizmy zabawy pozostały takie same jak w pierwszej części. Ponownie otrzymujemy więc grę akcji, która koncentruje się na pojedynkach jeden na jednego, rozgrywanych na dużych, dwuwymiarowych, lecz wielopoziomowych mapach, przypominających te z platformówek. Tradycyjnie, jeden celny atak najczęściej wystarcza do zabicia rywala.

Nie zabrakło także wielu nowości. W pierwowzorze jedyną bronią były miecze. Dodatkowo mogliśmy nimi rzucać oraz walczyć wręcz. W kontynuacji arsenał uległ znacznemu rozszerzeniu i pojawiły się także m.in. łuki oraz topory. Wykorzystujemy również nowe typy ataków, wśród których znajdziemy np. dobijanie leżących nieprzyjaciół. Przygotowano też więcej map, a wszystkie one są bardziej interaktywne, co zapewnia graczom więcej możliwości eliminowania wrogów.

Tryby gry

Gra pozwala zarówno na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji, jak i na rywalizowanie z innymi graczami. Ten drugi wariant możliwy jest na wspólnym ekranie, albo przez Internet.

Kwestie techniczne

Duże zmiany zaszły w warstwie graficznej. Pierwowzór oferował nietypową, minimalistyczną oprawę, która wyglądała jak połączenie 8-bitowej technologii z nowoczesnymi projektami postaci i lokacji. Nidhogg 2 pod względem technologicznym przypomina coś z 16-bitowych systemów, ale tła są o wiele bardziej szczegółowe, z kolei wszystkie postacie wyglądają jak pokraczne mupety, co w połączeniu z dużą brutalnością daje bardzo oryginalną mieszankę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Nidhogg 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Nidhogg 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 750 MB HDD, Windows Vista/7/8/10
Minimalne: Dual Core 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8500 GT lub lepsza, 750 MB HDD, Windows Vista/7/8/10

Wieści ze świata (Tekken 7, MechWarrior Online, Nidhogg 2, River City Ransom: Underground) 17/7/2017
Wieści ze świata (Tekken 7, MechWarrior Online, Nidhogg 2, River City Ransom: Underground) 17/7/2017

wiadomość17 lipca 2017

Dziś piszemy o DLC z nowym wojownikiem do gry Tekken 7 (Geese Howard), aktualizacji 1.4.126 do MechWarrior Online, dacie premiery Nidhogg 2 i usunięciu ze Steama River City Ransom: Underground na skutek wysiłków kompozytorki muzyki do tego tytułu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nidhogg 2 - popularny szermierczy indyk doczeka się kontynuacji
Nidhogg 2 - popularny szermierczy indyk doczeka się kontynuacji

wiadomość30 września 2016

Zapowiedziano Nidhogg 2, czyli kontynuację popularnej niezależnej produkcji z 2014 roku. Podobnie jak pierwowzór będzie to szermiercza gra akcji, a w porównaniu z pierwszą częścią dostaniemy m.in. nowe uzbrojenie, bardziej interaktywne mapy oraz mocno odmienny, ale równie dziwny styl graficzny.

PC
PS4
XONE
Switch