Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPCPS4
Okładka Nidhogg (PSV)

Nidhogg

Wielokrotnie nagradzana niezależna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę szermierza i próbujemy przedostać się na drugą stronę planszy, pokonując w bezpośrednich pojedynkach swojego przeciwnika.

Zręcznościowe | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Nidhogg (PSV)

data premiery gry:

13sty2014

PC

11lis2014

PS4 PSV

Nidhogg to niezależna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w szermierza i pokonujemy przeciwników oraz kolejne poziomy za pomocą szpady. Za jej stworzenie odpowiada twórca ukrywający się pod pseudonimem Messhof. Produkcja była wielokrotnie nagradzana na różnorodnych festiwalach (Indiecade, IGF, Eurogamer Expo, Fantastic Arcade).

Zasady gry są bardzo proste – gracz trafia na jedną z kilkudziesięciu plansz i rozgrywa serię szermierczych pojedynków, które umożliwią mu przejście do końca mapy. Po każdej stoczonej walce nadrzędnym celem jest przebiegnięcie jak największej odległości w drodze do celu, zanim rywal się odrodzi i ponownie stanie do potyczki. W razie porażki natychmiastowo tracimy zdobyty teren, gdyż przeciwnik porusza się w przeciwnym kierunku.

Jedynym narzędziem przydatnym w walce z wrogiem jest szpada, którą możemy wykonywać pchnięcia na poziomie nóg, tułowia i głowy, jak również rzucać z większej odległości. Potyczki urozmaica również możliwość podskakiwania, turlania się i biegania po ścianach – to także bardzo dobry sposób obrony przed nacierającym przeciwnikiem. Pojedynki toczone są w szybkim tempie, a o powodzeniu ataku nierzadko decyduje ułamek sekundy.

Gra prezentuje charakterystyczną dla tego typu niezależnych produkcji oprawę wizualną – grafika składa się z różnych zlepków pikseli, a animacja jest bardzo prosta i schematyczna. W oczy rzuca się również duża ilość jaskrawych kolorów.

Produkcja pozwala na zabawę zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, gdzie naszym oponentem jest sztuczna inteligencja, jak i z realnym wrogiem poprzez sieć lub na wspólnym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 434 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nidhogg

odpowiednia dla każdego wieku

PlayStation 4 - 12 kolejnych gier niezależnych zmierza na konsolę (m.in. Spelunky, Apotheon i Nidhogg)
PlayStation 4 - 12 kolejnych gier niezależnych zmierza na konsolę (m.in. Spelunky, Apotheon i Nidhogg)

wiadomość1 maja 2014

Na oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano 12 kolejnych gier niezależnych, które ukażą się na konsoli PlayStation 4. Wśród tytułów znajdują się takie perełki jak Spelunky, Nidhogg, Jamestown Plus i Skulls of the Shogun.

PC
PS4
PSV