Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2016, 12:55

Nidhogg 2 - popularny szermierczy indyk doczeka się kontynuacji

Zapowiedziano Nidhogg 2, czyli kontynuację popularnej niezależnej produkcji z 2014 roku. Podobnie jak pierwowzór będzie to szermiercza gra akcji, a w porównaniu z pierwszą częścią dostaniemy m.in. nowe uzbrojenie, bardziej interaktywne mapy oraz mocno odmienny, ale równie dziwny styl graficzny.

Traktująca o pojedynkach szermierczych gra Nidhogg okazała się sporym sukcesem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że opracował ją samotnie jeden człowiek Mark „Messhof" Essen. W samym tylko serwisie Steam sprzedano ponad 600 tysięcy egzemplarzy, a produkcja trafiła również na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Nie zdziwiliśmy się więc, gdy wczoraj wieczorem autor zapowiedział kontynuację, która zatytułowana została po prostu Nidhogg 2.

Podstawowe mechanizmy zabawy pozostaną takie same. Ponownie otrzymamy więc grę akcji, która skoncentruje się na pojedynkach jeden na jednego, rozgrywanych na dużych dwuwymiarowych i wielopoziomowych mapach, przypominających te z platformówek. Tradycyjnie jeden celny atak najczęściej wystarczy do zabicia rywala.

Nie zabraknie także wielu nowości. W pierwowzorze jedyną bronią były miecze. Dodatkowo mogliśmy nimi rzucać oraz walczyć wręcz. W kontynuacji arsenał ulegnie znacznemu rozszerzeniu i pojawią się także m.in. łuki oraz topory. Wykorzystamy również nowe typy ataków, wśród których znajdziemy np. dobijanie leżących nieprzyjaciół. Dostaniemy też więcej map i będą one bardziej interaktywne, zapewniając graczom więcej możliwości eliminowania wrogów.

Duże zmiany zajdą w warstwie graficznej. Pierwowzór oferował nietypową oprawę, która wyglądała jak mieszanka 8-bitowej technologii z nowoczesnymi projektami postaci i lokacji. Nidhogg 2 prezentuje się zupełnie inaczej, ale równie dziwnie. Pod względem technologicznym przypomina coś z 16-bitowych systemów, ale wszystkie postacie wyglądają jak pokraczne mupety, co w połączeniu z dużą brutalnością daje mocno oryginalną mieszankę. Warto wspomnieć, że tym razem Mark Essen nie pracuje nad projektem samotnie i zaangażował do pomocy inne osoby, co mamy nadzieję przyśpieszy produkcję.

Nidhogg 2 ukaże się w przyszłym roku. Na razie autorzy zapowiedzieli wyłącznie wersję pecetową, ale nie ukrywają, że rozważają także wydania na inne platformy.

  1. Oficjalna strona gry