Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2014, 15:33

MechWarrior Online zostanie porzucone? Studio pracuje nad inną grą

Już 9 września Piranha Games, studio odpowiedzialne za darmowego sieciowego shootera MechWarrior Online, ma zaprezentować swoją nową grę. Informacja ta wywołała wściekłość fanów ich poprzedniego dzieła, które - pomimo tego, że od premiery minął już prawie rok - nadal nie posiada części obiecanych opcji i elementów.

Już 9 września studio Piranha Games zapowie swoją nową produkcję. I o ile fani klimatów science-fiction – w takich bowiem osadzona będzie gra – nie mogą czuć się tym faktem zawiedzeni, tak już dla posiadaczy MechWarrior Online ta wiadomość jest istnym policzkiem. Kanadyjski zespół rozpoczął bowiem prace nad kolejnym projektem pomimo faktu, że w ich darmowym sieciowym shooterze nadal brakuje elementów, które obiecano przed zeszłoroczną premierą.

W rok po premierze MechWarrior Online Piranha Games rozpoczyna prace nad kolejnym projektem. - MechWarrior Online zostanie porzucone? Twórcy pracują nad kolejną grą - wiadomość - 2014-09-07
W rok po premierze MechWarrior Online Piranha Games rozpoczyna prace nad kolejnym projektem.

To nie pierwszy konflikt pomiędzy Piranha Games a społecznością skupioną wokół MechWarrior Online. W lutym na portalu Change.org pojawiła się petycja do Microsoftu z prośbą o odebranie studiu praw do tworzenia gier osadzonych w popularnym uniwersum BattleTech i choć apel podpisany przez zaledwie 344 osoby nie przyniósł skutków, to obnażył niezadowolenie graczy z podejścia kanadyjskiego zespołu do swojej produkcji.

Teraz, w prawie rok po premierze MechWarrior Online wygląda na to, że Piranha Games przerzuci swe główne siły do prac nad swoją nową grą sieciową, osadzoną w gatunku science-fiction. Dowodem na to jest cytowana przez niezadowolonych graczy wypowiedź jednego z członków kanadyjskiej ekipy, który w maju zapowiedział znaczny wzrost zatrudnienia w studiu, później natomiast przyznał, że liczba osób pracujących nad MechWarrior Online zmalała. Jeśli połączyć to z informacją, że w czerwcu Piranha Games zarejestrowała domenę internetową dla ich nadchodzącego projektu, wnioski nasuwają się same – Kanadyjczycy powoli wycofują się z wydanego we wrześniu 2013 roku shootera na rzecz doskonalenia kolejnego projektu. Byłoby to zrozumiałe gdyby nie fakt, że w MechWarrior Online nadal brakuje elementów zapowiadanych jeszcze przed premierą. Fani nie otrzymali chociażby możliwości wzięcia udziału w wojnach frakcji, o których pisaliśmy jeszcze w kwietniu ubiegłego roku.

Kanadyjskie studio wywołało rozgoryczenie wielu fanów uniwersum BattleTech. - MechWarrior Online zostanie porzucone? Twórcy pracują nad kolejną grą - wiadomość - 2014-09-07
Kanadyjskie studio wywołało rozgoryczenie wielu fanów uniwersum BattleTech.

Wygląda na to, że wiadomość o nowym projekcie studia przelała szalę goryczy: w rozmaitych wypowiedziach gracze zarzucają Piranha Games niedotrzymywanie obietnic, usuwanie niepochlebnych komentarzy oraz brak jakiegokolwiek kontaktu ze społecznością. Powszechna jest też opinia, że MechWarrior Online w prawie rok po premierze nadal wygląda, jakby znajdowało się w fazie otwartej bety. Wygląda więc na to, że niezadowolenie fanów uniwersum Battletech może popsuć Kanadyjczykom wtorkową prezentację swego nadchodzącego dzieła.

  1. Oficjalna strona internetowa MechWarrior Online
  2. Oficjalna strona internetowa Piranha Games

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej