Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2013, 09:36

autor: Góral

MechWarrior Online - twórcy sprzedają mechy za 1500 zł

Fani gry MechWarrior Online otrzymali kolejną okazję do wydania pieniędzy w swojej ulubionej produkcji free-to-play. Ceny zestawów Clan Collection zaczynają się od 30 dolarów, a kończą na aż 500 dolarach.

„Mikropłatności” w grze MechWarrior Online. - MechWarrior Online - twórcy sprzedają mechy za 1500 zł - wiadomość - 2013-12-16
„Mikropłatności” w grze MechWarrior Online.

Twórcy gry MechWarrior Online udostępnili nowe zastawy cyfrowych dodatków do kupienia za prawdziwe pieniądze. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie ceny Clan Collection, które znacznie odbiegają od pojęcia mikropłatności.

Te zaczynają się od 30 dolarów (około 91 zł) za Uller Collection, osiągając poziom 240 dolarów (około 730 zł) za Masakari Collection. To jednak wcale nie tak wielka kwota, jakby mogło się wydawać, ponieważ można zaopatrzyć się także w złote zestawy, wycenione na, bagatela, 500 dolarów (około 1500 zł). W ramach porównania, w podobnej cenie w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest Xbox One, a PlayStation 4 kosztuje 100 dolarów mniej.

Zawartość złotego zestawu także poraża, bowiem w cenie konsoli nowej generacji otrzymuje się tylko mecha z wyjątkowym malowaniem, specjalny tytuł, odznakę i kilka innych tego typu „gadżetów”. Nie dziwi więc, że fani produkcji zabrali już głos w sprawie. Co ciekawe, nie oburza ich nawet sam fakt sprzedawania czegoś takiego, lecz to, że zamiast zająć się rzeczami obiecanymi dawno temu (UI 2.0 miał ukazać się w lutym 2013 roku, a nie został udostępniony do tej pory), twórcy organizują tego typu „promocje”.

Ostatnio w temacie mikrotransakcji zrobił się mały szum. Można tu wspomnieć między innymi o możliwości nabywania kredytów w Gran Turismo 6 czy też podobnej opcji w grze Forza Motorsport 5. Niewykluczone, że w najbliższym czasie zjawisko nasili się i system ten zacznie pojawiać się w większej liczbie normalnych, płatnych produkcji.

MechWarrior Online - twórcy sprzedają mechy za 1500 zł - ilustracja #2MechWarrior Online to gra MMO oparta na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności. Tytuł wyprodukowany przez studio Piranha Games ukazał się oficjalnie 17 września, jednak już od października 2012 roku dostępny był w ramach otwartych beta testów. Zabawa polega na kierowaniu potężnym mechem i toczeniu walk z innymi osobami w różnych trybach. Produkcję napędza technologia CryEngine.