Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2012, 14:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Final Fantasy XIII-2, SSX, Tropico 4) 8/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej nowej odsłony SSX, dodatkach DLC do gier Call of Duty: Modern Warfare 3, Tropico 4, NeverDead i Final Fantasy XIII-2, a także nowej aktualizacji oprogramowania dla posiadaczy PlayStation 3.

4 Elements

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę 4 Elements. Dzieło studia Boolat Game Development możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

SSX

Poznaliśmy pełną zawartość ścieżki dźwiękowej do nadchodzącej odsłony serii sportowej SSX. Fani otrzymają 36 licencjonowanych utworów od takich zespołów jak Run-DMC, The Hives, czy The Prototypes. Dziesięć z tych piosenek zostało napisanych specjalnie z myślą o grze. Kompletną listę znajdziecie pod tym adresem.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Firma Activision ogłosiła, że 21 lutego subskrybenci usługi Call of Duty Elite posiadający Xboksa 360 otrzymają kolejny dodatek DLC do gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Rozszerzenie wprowadzi umiejscowioną w Nowym Jorku mapę Overwatch do trybu multiplayer. Data udostępnienia tej areny dla użytkowników PlayStation 3 oraz PC nie jest jeszcze znana.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Final Fantasy XIII-2, SSX, Tropico 4) 8/2/12 - ilustracja #1

SEGA Australia

Firma SEGA zwolniła 37 pracowników studia SEGA Australia, co stanowi ok. 50% siły roboczej dewelopera znanego niegdyś pod nazwą Creative Assembly (seria Total War). Zmniejszenie kadry ma związek przede wszystkim z kończącymi się pracami nad grą London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games. Wydawca twierdzi, że pozwoli to zwiększyć efektywność działania zespołu.

Tropico 4

Wczoraj w usłudze Steam oraz Xbox Live pojawił się kolejny dodatek DLC do gry Tropico 4. Rozszerzenie Quick Dry Cement wprowadza dodatkowy budynek, cechę i strój dla postaci, a także nową misję i dekoracje. Całość kosztuje 3,99 euro (ok. 17 złotych) lub 400 punktów Microsoftu.

PlayStation 3

Posiadacze konsoli PlayStation 3 mogą już ściągać aktualizację oprogramowania oznaczoną numerem 4.10. Zgodnie z zapowiedziami, konta PlayStation Network zmienią nazwę na Sony Entertainment Network, co w żaden sposób nie wpłynie na funkcjonalność usługi. Oprócz tego poprawiono działanie wbudowanej przeglądarki internetowej oraz dodano opcję auomatycznego pobrania prawidłowej daty i godziny po zalogowaniu się do sieci.

NeverDead

Firma Konami zapowiedziała pierwszy dodatek DLC do gry NeverDead. Rozszerzenie o roboczej nazwie Expansion Pack Volume 1 ukaże się w usłudze Xbox Live oraz PlayStation Network. Za jego sprawą wprowadzone zostaną trzy nowe wyzwania (Egg Hunt, Fragile Alliance, Onslaught), dodatkowa postać grywalna w misjach kooperacyjnych oraz dwa stroje dla głównego bohatera. Cena nie jest jeszcze znana.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Final Fantasy XIII-2, SSX, Tropico 4) 8/2/12 - ilustracja #2

Final Fantasy XIII-2

Wczoraj na łamach Xbox Live zadebiutował dodatek DLC Opponent: Lightning & Amodar do gry Final Fantasy XIII-2. Możemy za jego sprawą stoczyć walkę z Lightning oraz Porucznikiem Amodarem w Koloseum. Rozszerzenie kosztuje 240 punktów Microsoftu, a dzisiaj po południu pojawi się w europejskiej usłudze PlayStation Network w cenie ok. 10 złotych.

David Jaffe

David Jaffe opuści zespół Eat Sleep Play, by założyć nowe studio. Jeden z autorów nadchodzącej odsłony Twisted Metal ma w planach stworzenie gier przyjaznych także niedzielnym graczom. Sam jednak zaznaczył, że nie będzie to nic pokroju Farmville, czy Angry Birds. Zapewnił także, że jakiś czas po premierze Twisted Metal będzie wciąż pracował nad poprawianiem ewentualnych błędów i wspieraniem produkcji. Z czasem całkowicie poświęci się nowym projektom, które według jego słów mogą równie dobrze ukazać się na iPhone’a, jak i konsole nowej generacji.

D3Publisher

Firma D3Publisher zajmie się stworzeniem trzech gier na podstawie filmów autorstwa Dreamworks Animation. Mowa o Madagaskar 3, The Croods oraz Rise of the Guardians. Z dewelopingu tych tytułów wycofał się koncern THQ, który niedawno poinformował o rezygnacji z wydawania produkcji dla dzieci.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: