Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3
Okładka 4 Elements (PC)

4 Elements

4 Elements HD

Prosta gra logiczna stanowiąca wariację na temat produkcji typu Bejeweled. Łączymy co najmniej trzy kryształy tego samego koloru, aby usunąć je z planszy.

Logiczne | fantasy | casual

Okładka 4 Elements (PC)

data premiery gry:

3wrz2008

PC

30sie2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

4 Elements to casualowa gra logiczna opierająca się na mechanice znanej z produkcji Bejeweled. Złe moce spowodowały, że cztery żywioły: ziemia, ogień, powietrze i woda przestały dostarczać energię życiową w starożytnym królestwie. Zadaniem gracza jest przywrócenie ładu poprzez odblokowanie czterech ksiąg oraz szesnastu tajemniczych kart zawierających takie postacie jak smok czy krasnolud.

Podstawowe zadanie polega na łączeniu co najmniej trzech sąsiadujących ze sobą kryształów o takim samym kolorze. Wtedy zostaje zdjęta blokada ze znajdujących się pod nimi pól i może przez nie przepływać energia życiowa pojawiająca się na starcie danego etapu. W ten sposób stopniowo torujemy dla niej drogę tak, aby ostatecznie dotarła do znajdującego się na drugim końcu planszy ołtarza. Dalsze poziomy wprowadzają również specjalne kryształy, które przykładowo eksplodują lub stanowią dodatkową przeszkodę.

Od czasu do czasu gracz staje przed innym rodzajem zadania. Do odblokowania kolejnej z czterech ksiąg konieczne jest rozwiązanie łamigłówki typu hidden object, czyli odnalezienie skrzętnie ukrytych przedmiotów. Z kolei po ukończeniu czterech podstawowych plansz dla każdej z szesnastu magicznych kart musimy znaleźć różnice między dwoma podobnymi ilustracjami.

Jak przystało na produkcje typu Bejeweled, gra 4 Elements posiada prostą oprawę graficzną. Eliminując kolejne grupy kryształów obserwujemy barwne eksplozje. Wszystkie tła stanowią statyczne ilustracje utrzymane w stylistyce fantasy.

W 2011 roku ukazała się na konsolę PlayStation 3 wersja w wysokiej rozdzielczości 4 Elements HD, która obsługuje kontroler PlayStation Move.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do 4 Elements

Klasyfikacja PEGI 4 Elements

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe 4 Elements

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Move
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 62 MB HDD
  • Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Final Fantasy XIII-2, SSX, Tropico 4) 8/2/12
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Final Fantasy XIII-2, SSX, Tropico 4) 8/2/12

wiadomość8 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej nowej odsłony SSX, dodatkach DLC do gier Call of Duty: Modern Warfare 3, Tropico 4, NeverDead i Final Fantasy XIII-2, a także nowej aktualizacji oprogramowania dla posiadaczy PlayStation 3.

PS3
PC