Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2012, 10:45

autor: Sarge

Kolejna gra twórcy Minecrafta przygodówką z akcją w kosmosie?

Główny twórca popularnej gry Minecraft zdradził ogólną tematykę swojej nadchodzącej produkcji. Najprawdopodobniej będzie to przygodówka z akcją osadzoną w kosmosie.

Markus „Notch” Persson, znany przede wszystkim jako twórca popularnego Minecrafta, wypowiedział się na temat swojej kolejnej gry. Ma to być przygodówka z akcją osadzoną w kosmosie.

Powyższą informację Persson zdradził w wywiadzie dla stacji BBC udzielonym w związku ze zdobytą przez niego Nagrodą Specjalną w plebiscycie BAFTA Video Game Awards 2012. Na pytanie o kolejny projekt odpowiedział: „Myślę, że zrobię grę rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej, w której wcielasz się w faceta na statku kosmicznym i przeżywasz przygody w kosmosie”.

Kolejna gra twórcy Minecrafta przygodówką z akcją w kosmosie? - ilustracja #1

Utalentowany twórca nie zdradził większej liczby informacji, ale samo potwierdzenie ogólnej tematyki nadchodzącej produkcji jest dla fanów cenną wiadomością. Mało kto chyba jednak spodziewał się, że Persson w swoim kolejnym dziele będzie chciał przenieść graczy w przestrzeń kosmiczną. Zapowiada się intrygująco, ale na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać.

Wygląda na to, że omawiana przez Perssona pozycja jest jednym z trzech, dotąd niezapowiedzianych projektów tworzonych przez studio Mojang. Dwa z nich mają wpłynąć na umocnienie marki Mojang na rynku i powinny zostać ujawnione jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Oprócz tego wciąż trwają prace nad produkcją Scrolls.

Markus „Notch” Persson zasłynął przede wszystkim jako główny twórca Minecrafta - prawdziwego fenomenu i jednej z najbardziej popularnych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego świata przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy w nim zrobić wszystko, co nam się podoba (w ramach możliwości oferowanych przez silnik gry).