Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2012, 10:20

autor: Sarge

EverQuest przeszedł na model free to play

Pierwsza część popularnej serii gier MMO EverQuest od piątku oficjalnie przeszła na model free to play. Dzięki temu każdy może ją teraz sprawdzić bez dodatkowych opłat.

16 marca minęło trzynaście lat, odkąd marka EverQuest pojawiła się na rynku. Z tej okazji firma Sony Online Entertainment przeobraziła model biznesowy pierwszej części serii na free to play.

Teraz każdy chętny może za darmo ściagnąć klienta gry z oficjalnej strony internetowej. Bezpłatna zabawa wiąże się z największą liczbą ograniczeń, ale dostępne jest także Srebrne (5 dolarów miesięcznie) i Złote konto (14,99 dolarów miesięcznie). Ich wykupienie jest całkowicie opcjonalne, a pełną listę właściwości poszczególnych poziomów członkostwa znajdziecie pod tym adresem.

Z okazji przejścia na model free to play, twórcy organizują różnego rodzaju wirtualne wydarzenia, czyli tzw. eventy. Więcej na ich temat przeczytacie w tym miejscu. Dodatkowo każdy gracz na start otrzymuje specjalny pakiet Welcome Pack. W jego skład wchodzi m.in. trochę przydatnych przedmiotów, ozdoby na bronie i własny Najemnik (ang. Mercenary), który wspiera nas w walce.

EverQuest to jedna ze starszych gier MMORPG – oficjalna premiera miała miejsce w 1999 roku - a mimo to wciąż wielu graczy pozostało jej wiernych. Na rynku dostępna jest także druga odsłona serii, która pod koniec ubiegłego roku również przeszła na model free to play. Obecnie trwają prace nad kolejną częścią cyklu – EverQuest Next.