Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2018, 09:59

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Trwają prace nad nową grą z serii BioShock?

Wygląda na to, że firma 2K Games pracuje nad kolejną odsłoną serii BioShock. Przy okazji artykułu na temat studia Hangar 13 dziennikarz zazwyczaj dobrze poinformowanego serwisu Kotaku zdradził, że ze wspomnianym deweloperem sąsiaduje niewielki zespół pracujący nad następną częścią słynnego cyklu strzelanek.

Trwają prace nad nową grą z serii BioShock? - ilustracja #1
Seria BioShock:
  • BioShock – 2007 rok;
  • BioShock 2 – 2010 rok;
  • BioShock Infinite – 2013 rok;
  • BioShock: The Collection – 2016 rok.

W artykule Jasona Schreiera z serwisu Kotaku ukazała się ciekawa wzmianka na temat nowej odsłony serii BioShock. Choć sam tekst traktuje o studiu Hangar 13, odpowiedzialnym za grę Mafia III, to wspomniano w nim o zwolnieniu lub przeniesieniu części deweloperów. Niektórzy z nich udali się do nowej ekipy 2K Games sąsiadującej ze wspomnianym deweloperem. Zespół pracuje nad tajemniczą grą o roboczej nazwie Parkside, którą w rzeczywistości jest projekt należący do cyklu BioShock. Żadne szczegóły na jego temat nie są jednak znane, a czuwający nad nim deweloperzy nie dzielą się informacjami nawet ze swoimi kolegami z Hangar 13.

Ostatnią odsłoną serii BioShock jest wypuszczony w 2013 roku BioShock Infinite. W 2016 roku doczekaliśmy się też składanki BioShock: The Collection i na razie to tyle. Marka jest jednak bardzo popularna i do 2015 roku rozeszła się w nakładzie przekraczającym 25 milionów egzemplarzy. Możemy śmiało zakładać, że dzisiejsze doniesienia są prawdziwe i firma 2K Games faktycznie tworzy już kolejną część, w końcu nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Poza tym szef koncernu Take-Two Interactive już kilka lat temu zapowiedział chęć dalszego rozwoju IP. Wydaje się jednak, że projekt znajduje się na dość wczesnym etapie produkcji i chyba nie doczekamy się jego oficjalnej zapowiedzi w najbliższym czasie.

Co do samego artykułu na temat studia Hangar 13, dowiedzieliśmy się, że deweloper w ostatnim czasie pożegnał się z wieloma pracownikami. Nie wiadomo, nad czym firma teraz pracuje, ale chodzą słuchy o „grze typu serwis” z naciskiem na fabułę.