Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2018, 11:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Szykuje się powrót serii Onimusha?

Firma Capcom odnowiła prawa do marki Onimusha - popularnej niegdyś serii przygodowych gier akcji. Jakiś czas temu jeden z przedstawicieli wydawcy stwierdził, że zastanawia się on nad ewentualnym powrotem cyklu, więc możliwe, że coś jest na rzeczy.

Szykuje się powrót serii Onimusha? - ilustracja #1

Zapoczątkowana w 2001 roku seria Onimusha od firmy Capcom doczekała się do tej pory czterech głównych odsłon, z których ostatnia ukazała się w 2006 roku. Od tamtej pory co jakiś czas pojawiają się informacje na temat kolejnej pełnoprawnej części, ale jak na razie nic z tego nie wyszło. Fani jednak nie porzucają nadziei i niewykluczone, że kiedyś faktycznie doczekamy się czwórki. Japoński wydawca postanowił bowiem odnowić prawa do marki w kilku regionach. Oczywiście firma być może po prostu zabezpiecza się przed utratą nazwy i obecnie nie planuje wznowienia serii. Możliwe jednak, że coś jest na rzeczy i na początek doczekamy się np. odświeżonych wersji.

Capcom pamięta o Onimushy / Źródło: wipo.int

Warto przypomnieć, że Capcom swego czasu poruszył już ten wątek. Producent Yoshinori Ono wyjawił, że rozmawiał z twórcami serii na temat jej ewentualnego powrotu. Firma zdaje sobie sprawę, że posiada kilka ważnych marek, ale ma też ograniczone zasoby, więc nie jest w stanie pracować nad wszystkim. Niemniej nikt nigdy nie wykluczył powrotu Onimushy, więc kto wie?

Seria Onimusha to cykl przygodowych gier akcji z elementami horroru. Rozgrywka przypomina klasyczne odsłony serii Resident Evil, ale kładzie dużo większy nacisk na walkę. Gracze trafiają do Japonii w XVI wieku, gdzie wcielają się w różnych wojowników (w każdej części kierujemy kim innym), którzy muszą zmierzyć się m.in. z demonami.

Cykl jest jednym z najpopularniejszych w historii firmy Capcom. Do 2017 roku sprzedano ponad 8 milionów egzemplarzy wszystkich odsłon.