Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2017, 18:30

autor: Góral

Kolejne doniesienia o remasterach Shenmue

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące remasterów dwóch pierwszych odsłon serii Shenmue, nad którymi firma Sega zastanawia się od 2015 roku.

Kolejne doniesienia o remasterach Shenmue - ilustracja #1

W sieci pojawiły się nowe informacje w sprawie niezapowiedzianych jeszcze remasterów Shenmue i Shenmue II. Już w październiku 2015 roku dowiedzieliśmy się, że SEGA rozważa tego typu projekty, ale do tej pory nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia. Dziś również go nie mamy, jednak na forum NeoGAF szef studia Just Add Water zapewnił, że powstają wersje HD obu tytułów. Chwilę później niejako zaprzeczył swoim słowom, ale i tak jest to rzecz warta wzmianki, gdyż deweloper ten ma na koncie remastery cyklu Oddworld, więc kto wie czy SEGA nie zleciła produkcji właśnie jemu?

To jednak nie wszystko, gdyż Gio Corsi z Sony Interactive Entertainment America pokazał na Twitterze zdjęcie z twórcą serii Shenmue, Yu Suzukim, trzymając w dłoniach pierwszą cześć cyklu. Oczywiście nie musi to oznaczać nic specjalnego, ale równie dobrze jednak może. Poza tym, w styczniu bieżącego roku firma SEGA zarejestrowała domeny ShenmueHD.com i ShenmueRemastered.com, których nazwy mówią same za siebie.

Zbiórka pieniędzy na Shenmue III zakończyła się wielkim sukcesem, pokazując, że gracze chcą powrotu serii. Niejeden z nas na pewno przypomniałby sobie dwie pierwsze odsłony lub po prostu nadrobił zaległości, a takie remastery wydane przed premierą trójki byłyby idealnym prezentem. Kto wie, może doczekamy się ich potwierdzenia w przyszłym miesiącu na targach E3?