Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2017, 11:49

autor: Adrian Werner

Remastery Shenmue i Shenmue II ukażą się w tym roku?

W sieci ponownie pojawiły się plotki na temat zremasterowanych wersji Shenmue i Shenmue II. Według tych doniesień odświeżone edycje gier mają zadebiutować w tym roku i sprzedawane będą razem, jako zestaw.

Plotki o odświeżonych wersjach dwóch pierwszych części serii Shenmue krążą już od dłuższego czasu. Najnowsze z nich pojawiły się na stronie Rice Digital. Jej redaktorzy dowiedzieli się od źródła powiązanego z amerykańskim oddziałem firmy Atlus, że remastery ukażą się w tym roku. Co więcej, nie będą sprzedawane oddzielnie. Zamiast tego dostaniemy jedną produkcję, zawierają zarówno Shenmue, jak i Shenmue II.

Plotki o remasterach pojawiają się regularnie. - Remastery Shenmue i Shenmue II ukażą się w tym roku? - wiadomość - 2017-02-27
Plotki o remasterach pojawiają się regularnie.

Rice Digital ma długą historię publikowania plotek, które potem okazują się prawdziwe. Wystarczy tu przytoczyć zeszłoroczny artykuł tego samego autora informujący o tym, że anglojęzyczną wersję King of Fighters XIV wyda Atlus USA. Kilka dni później te doniesienia zostały oficjalnie potwierdzone.

Osobom nieśledzącym biznesowej strony rynku gier warto w tym miejscu wytłumaczyć, że Atlus został wykupiony kilka lat temu przez firmę Sega, która wydała dwie pierwsze odsłony cyklu Shenmue i wciąż posiada do nich prawa. Dlatego powoływanie się na źródło w Atlus USA w związku z remasterami wczesnych gier z serii ma sens.

Remastery Shenmue i Shenmue II ukażą się w tym roku? - ilustracja #2

Przypomnijmy, że w 2015 roku przedstawiciel firmy Sega publicznie przyznał, że rozważane jest opracowanie takich remasterów. Natomiast w ubiegłym miesiącu wydawca zarejestrował domeny ShenmueHD.com oraz ShenmueRemastered.com. Plotki o odświeżonych wersjach Shenmue i Shenmue II pojawiają się tak często, że obecnie prawie nikt nie wątpi już w ich istnienie i kwestią otwartą pozostaje tylko to, kiedy zostaną oficjalnie zapowiedziane.

Wypuszczenie remasterów tych gier wydaje się także kluczowe dla nadchodzącego Shenmue III. Cykl charakteryzuje się bowiem rozbudowaną warstwą fabularną i część trzecia będzie kontynuowała wiele wątków z poprzednich odsłon. Dobrze byłoby więc, gdyby przed premierą „trójki” gracze mogli sobie przypomnieć dwie pierwsze części lub też rozegrać je po raz pierwszy

  1. Oficjalna strona firmy Sega