Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360WiiPSPNDS
Okładka Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (PC)

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

Gra akcji oparta na legendarnej już serii książek o filmów o przygodach Harrego Pottera. W najnowszej interaktywnej adaptacji najsłynniejszego młodego czarodzieja na świecie czeka ostateczne starcie z bezwzględnym Lordem Voldemortem.

Akcji | TPP | skradanki | książki | Harry Potter | filmy

Okładka Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (PC)

data premiery gry:

16lis2010

PC X360 PS3 PSP NDS Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harry Potter i Insygnia Śmierci (w oryginale: Harry Potter and the Deathly Hallows) to siódma i ostatnia odsłona serii gier o tytułowym czarodzieju, stworzona na podstawie bestsellerowej książki autorstwa J. K. Rowling oraz jej filmowej adaptacji. Za opracowanie produkcji odpowiada wewnętrzne studio firmy Electronic Arts.

Podobnie jak film, gra podzielona została na dwie części, tak, aby ukazać w pełni finalne zmagania młodego czarodzieja z Lordem Voldemortem. Część pierwsza rozpoczyna się w momencie, gdy Harry wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami – Ronem i Hermioną – wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odnalezienie i zniszczenie artefaktów zapewniających Voldemortowi nieśmiertelność i potęgę – horkruksów. Pozbawiona pomocy i opieki swoich nauczycieli trójka przyjaciół, musi teraz polegać wyłącznie na sobie, i to bardziej niż kiedykolwiek.

W międzyczasie świat czarodziejów zamienia się w groźne miejsce dla przeciwników Mrocznego Pana. Śmierciożercy przejmują kontrolę nad Ministerstwem Magii, a nawet Hogwartem, zastraszając i aresztując wszystkich, którzy mogą się im sprzeciwić. Jedyną nadzieją na powstrzymanie zła jest Harry Potter, który musi znaleźć horkruksy zanim Voldemort go dopadnie.

Harry Potter i Insygnia Śmierci to najmroczniejsza część sagi przygód Harry Pottera, w związku z czym zmianom uległ sposób rozgrywki. Tym razem nacisk położony został na zmagania z poplecznikami Voldemorta, tak więc zamiast gry stricte zręcznościowo-przygodowej otrzymaliśmy produkcję z dużą ilością sekwencji bitewnych. Jako główny oręż w starciach ze Śmierciożercami, Dementorami czy Szmalcownikami, naszemu bohaterowi służy oczywiście różdżka oraz cały arsenał ofensywnych i defensywnych zaklęć. Natomiast dla zwolenników mniej siłowych rozwiązań przygotowano alternatywne sposoby „walki“ z przeciwnikami – Pelerynę Niewidkę, Eliksir Wielosokowy czy Peruwiański Proszek Natychmiastowej Ciemności.

Użytek możemy robić także ze wszelkiego rodzaju osłon, również tych stworzonych magicznie, i to zarówno do krycia się przed zaklęciami wroga jak i miotania nimi w przeciwników. A gdy zechcemy wzmocnić swoje siły, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z magicznych eliksirów odnawiających siły witalne, zwiększających szanse na wygraną w walce czy pozwalających na wyrwanie się z rąk oprawców.

Na potrzeby gry stworzono całkiem nowy silnik graficzny, który gwarantuje wysoką jakość oprawy wizualnej, jak również zapewnia intuicyjne sterowanie poczynaniami młodego czarodzieja. Należy także wspomnieć o całkiem nowych lokacjach pojawiających się w trakcie rozgrywki, od ulic miejskich począwszy, na leśnych ostępach skończywszy. W każdej z nich czekają na nas nowi przeciwnicy, zadania do wykonania oraz wyzwania do odkrycia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 3083 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 950 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1

Klasyfikacja PEGI Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GT 220 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1 - recenzja gry
Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1 - recenzja gry

Recenzja 23 listopada 2010, 14:22

Przyjemną zabawę uniemożliwia również niewygodny system osłon. Choć podczas pierwszych chwil z grą cieszymy się z jego obecności, szybko odkrywamy słabe strony jego funkcjonowania. Gdy jesteśmy „przyklejeni” do barier, możliwość skutecznego atakowania spada do poziomu bliskiego zeru. Ślamazarne przemieszczanie się, zacinanie w trakcie zmian kierunków i brak możliwości przerzucania źródła ataku z prawej strony na lewą sprawiają, że szybko rezygnujemy z dobrodziejstwa chowania się za zasłonami.

PC
X360
PS3
PSP
NDS
Wii