Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Bus Simulator 2009 (PC)

Symulator Autobusu PC

Bus Simulator 2009

Symulator zajmujący się odtworzeniem realiów transportu miejskiego. Zasiadamy za kierownicą jednego z kilkunastu autobusów, rozwożąc pasażerów w oparciu o otrzymany grafik przejazdów. Cały czas musimy przy okazji przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

PC Windows
Okładka Bus Simulator 2009 (PC)

producent: Contendo Media

wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12sierpnia2009

2listopada2010

pudełko PL

Produkcja pozwalająca nam wcielić się w kierowcę autobusu. W grze bazowo jest dwanaście modeli pojazdów, przy czym kolejne maszyny możemy pobierać z Internetu. Istotną cechą omawianej produkcji jest spore zróżnicowanie dostępnych środków transportu, obejmujące między innymi autobusy miejskie, modele przegubowe, a nawet piętrowe autobusy turystyczne, przygotowane z myślą o odbywaniu dłuższych wojaży.

Zabawa w opisywanej grze nie ogranicza się jedynie do utrzymywania sterowanego autobusu na drodze. Musimy przede wszystkim dbać o przestrzeganie obowiązujących przepisów, umiejętnie zmieniając pasy ruchu, podporządkowując się sygnalizacji świetlnej i nie przekraczając dozwolonej prędkości. Bardzo często trzeba się też trzymać odgórnego grafiku, docierając do kolejnych przystanków w ustalonych ramach czasowych. Dodatkową atrakcją Symulatora Autobusu jest możliwość wcielenia się w rolę zarządcy miejskiego przedsiębiorstwa autobusowego. Gra pozwala mianowicie na dołączanie nowych maszyn do istniejącego już taboru oraz na dokładne planowanie ich tras, tak by przewieźć maksymalnie jak największą liczbę pasażerów.

Zmagania prowadzone są w trójwymiarowym środowisku, na które składają się zarówno miasteczka i wioski, jak i długie odcinki łączące poszczególne metropolie. Dodatkowymi utrudnieniami są obecność zmiennych warunków pogodowych oraz cyklu całodobowego, w rezultacie czego przewozem pasażerów zajmujemy się nie tylko za dnia, ale również w nocy. Akcja obserwowana jest z wielu ujęć kamery, między innymi z wnętrza jadącego autobusu. Pewną ciekawostką jest to, iż w ograniczonym stopniu możemy zmieniać wygląd sterowanych maszyn, dopasowując go do własnych upodobań

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Bus Simulator 2009

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Autobusu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza)
  • 550 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7