Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Bus Simulator 2009 (PC)
OkładkaBus Simulator 2009 (PC)

Symulator Autobusu PC

Bus Simulator 2009

Symulator zajmujący się odtworzeniem realiów transportu miejskiego. Zasiadamy za kierownicą jednego z kilkunastu autobusów, rozwożąc pasażerów w oparciu o otrzymany grafik przejazdów. Cały czas musimy przy okazji przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator Autobusu Premiera PC

12sierpnia2009

pudełko PL

2listopada2010

producent: Contendo Media wydawca: astragon Entertainment wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Produkcja pozwalająca nam wcielić się w kierowcę autobusu. W grze bazowo jest dwanaście modeli pojazdów, przy czym kolejne maszyny możemy pobierać z Internetu. Istotną cechą omawianej produkcji jest spore zróżnicowanie dostępnych środków transportu, obejmujące między innymi autobusy miejskie, modele przegubowe, a nawet piętrowe autobusy turystyczne, przygotowane z myślą o odbywaniu dłuższych wojaży.

Zabawa w opisywanej grze nie ogranicza się jedynie do utrzymywania sterowanego autobusu na drodze. Musimy przede wszystkim dbać o przestrzeganie obowiązujących przepisów, umiejętnie zmieniając pasy ruchu, podporządkowując się sygnalizacji świetlnej i nie przekraczając dozwolonej prędkości. Bardzo często trzeba się też trzymać odgórnego grafiku, docierając do kolejnych przystanków w ustalonych ramach czasowych. Dodatkową atrakcją Symulatora Autobusu jest możliwość wcielenia się w rolę zarządcy miejskiego przedsiębiorstwa autobusowego. Gra pozwala mianowicie na dołączanie nowych maszyn do istniejącego już taboru oraz na dokładne planowanie ich tras, tak by przewieźć maksymalnie jak największą liczbę pasażerów.

Zmagania prowadzone są w trójwymiarowym środowisku, na które składają się zarówno miasteczka i wioski, jak i długie odcinki łączące poszczególne metropolie. Dodatkowymi utrudnieniami są obecność zmiennych warunków pogodowych oraz cyklu całodobowego, w rezultacie czego przewozem pasażerów zajmujemy się nie tylko za dnia, ale również w nocy. Akcja obserwowana jest z wielu ujęć kamery, między innymi z wnętrza jadącego autobusu. Pewną ciekawostką jest to, iż w ograniczonym stopniu możemy zmieniać wygląd sterowanych maszyn, dopasowując go do własnych upodobań

Ostatnia modyfikacja 8 listopada 2010

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 329 głosów czytelników.

Symulator Autobusu cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Symulator Autobusu: Odpowiednia dla każdego wieku.

Symulator Autobusu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza)
  • 550 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7